2016 Türkiye Halk Oyunları Federasyonu İstanbul İl Yarışması 5 Mart 2016 tarihinde Leyla Gencer Opera ve Balo Salonu’nda gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından yörelerin yer aldığı bu güzel yarışmasın sonuçları aşağıdadır.
Geleneksel Düzenlemesiz (Otantik) Dal
Minikler
1- Arnavutköy Belediye Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 81.70
2- Ergin Barış Gençlik ve Spor Kulübü – Bitlis Yöresi – 83.70
3- Gökmeydan Gençlik ve Spor Kulübü – Bitlis Yöresi – 86.60 ( Birinci )
Yıldızlar
1- İstanbul Yeditepe Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 81.00
2- Beşik Gençlik ve Spor Kulübü – Bitlis Yöresi – 81.40
3- Büyükçekmece Altınköprü Halk Dansları Topluluğu Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 86.60 ( Birinci )
4- Sancaktepe Belediye Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 82.90
Gençler
1- Ateş Ateş Gençlik ve Spor Kulübü – Muş Yöresi – 83.80
2- Anadolu Folklor Topluluğu Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 86.00
3- Sarıyer Folklor Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 88.20 ( İkinci )
4- İstanbul Folklor Eğitim Merkezi (İFEM) Gençlik ve Spor Kulübü – Gaziantep Yöresi – 86.60
5- Ergin Barış Gençlik ve Spor Kulübü – Bitlis Yöresi – 88.40 ( Birinci )
6- Ağasar Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 84.60
7- ÜFTUD Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 86.80 ( Üçüncü )
Büyükler
1- İSHEM Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 81.00
2- Bakırköy Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü – Van Yöresi – 74.07
3- Vardarın Üstünde Gençlik ve Spor Kulübü – Üsküp Yöresi – 81.64
4- İstanbul Dans Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü – – 82.57
5- Gökmeydan Gençlik ve Spor Kulübü – Bitlis Yöresi – 90.42 ( Birinci )
6- KEFTUD Gençlik ve Spor Kulübü – Elazığ Yöresi – 82.42
7- HAYFEM Gençlik ve Spor Kulübü – Bayburt Yöresi – 82.14
8- Sarıyer Folklor Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 86.85
9- Ahenk Gençlik ve Spor Kulübü – Silivri Yöresi – 88.85 ( Dördüncü )
10- Bahçeşehir Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu (BUHOT) Gençlik ve Spor Kulübü – Diyarbakır Yöresi – 88.42
11- ÜFTUD Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 89.42 ( Üçüncü )
12- HAÇKA Gençlik ve Spor Kulübü – Erzurum Yöresi – 86.50
13- KEFTUD Gençlik ve Spor Kulübü – Erzincan Eğin Yöresi – 78.85
14- Şişli Kültür Gençlik ve Spor Kulubü – Gaziantep Yöresi – 83.14
15- Yurdum Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 86.14
16- Oyun Gençlik ve Spor Kulübü – Aydın Yöresi – 87.00
17- Boğaziçi Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü – Diyarbakır Yöresi – 76.42
18- HOYAT Gençlik ve Spor Kulübü – Diyarbakır Yöresi – 90.42 ( İkinci )
19- Sis Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 88.71
20- Beşik Gençlik ve Spor Kulübü – Hakkari Yöresi – 84.92
21- Tozluyollar Gençlik ve Spor Kulübü – Mardin Yöresi – 85.57
22- Ataşehir Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü – Muş Yöresi – 81.14
23- Ergin Barış Gençlik ve Spor Kulübü – Bitlis Yöresi – 87.57
Geleneksel Düzenlemeli(Stilize) Dal
Minikler
1- Dans Alaturka Gençlik ve Spor Kulübü – Bodrum Yöresi – 88.00
Yıldızlar
1- Pendik Belediye Gençlik ve Spor Kulübü – Kars Kafkas Yöresi – 85.00
Gençler
1- Armes Gençlik ve Spor Kulübü – Kırklareli Yöresi – 87.42
Büyükler
1- Kafkas Gençlik ve Spor Kulübü – Kars Kafkas Yöresi – 86.85
2- Dans Alaturka Gençlik ve Spor Kulübü – Muğla Yöresi – 87.85 ( İkinci )
3- Oyun Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 91.00 ( Birinci )
4- İstanbul Halk Dansları Gençlik ve Spor Kulübü – Üsküp Yöresi – 84.57
5- Tuana Gençlik ve Spor Kulübü – Üsküp Yöresi – 84.71
6- Tuzla Belediye Gençlik ve Spor Kulübü – Muğla Yöresi – 84.85
7- Yıldız Teknik Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü – Burdur Yöresi – 87.71 ( Üçüncü )
8- Pendik Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü – Erzurum Yöresi – 81.57
Tüm ekiplerimizi tebrik ederiz. Ayrıca gruba katılmaya hak kazanan ekiplere de başarılar dileriz..