Ana Sayfa / Videolar / Yarışma Videoları / 2009 M.E.B Grup Yarışmaları Videoları

2009 M.E.B Grup Yarışmaları Videoları

Yalova Grup Yarışması Geleneksel İkincisi İstanbul Sarıyer Halk Eğitim Merkezi – Trazon YöresiBuna da bak

2016 THOF İstanbul – HOYAT GSK Büyükler

2016 THOF İstanbul İl Yarışması Geleneksel Düzenlemesiz Dal Büyükler Kategorisi İkincisi HOYAT Gençlik ve Spor …

 • harun

  emeğinize saglık arkadaşlar süper

 • beşiktaş

  senden özür dilemem asla yarışmada herkes hak ettiğini almıştır yazılan herşey ne yazıkkki tesellidir 1. olacak ekibi çok iyise hiç kimse eleyemez zaten bu böyledir. siz yorumlarınızdanda anlaşlacağı gibi onları tanıyan insanlarsınız birazda yarnmaya çalışıyormuşsunuz gibime geliyor güzel kızlar felan laflarla bir izleyici olarak hataları söyledim poh pohlamadım buda ağırınıza gititi sanırım. herkesin beğendiğini beğenmek zorunda değilim. aynı zamanda siz gözlerinize baktırın bence hataları daha rahat görebilirsiniz böylece…

 • SALİH

  beşiktaşlı arkadaş hiç bir şey ağırıma gitmiyor ve sana cevap yazmadım.sahille beni karıştırıp yakışıksız şekilde bana hitap etmenden dolayı özür bekledim senden ama senden böyle bir incelik beklemenin boş olduğunu ispatladın.sanada bu yakışırdı ve yakışanı yaptın.

 • zeliha kaya

  beşiktaş bey, hanım yada herneysen bişey sormak istiyorum. senin derdin ne insanların sinirlerini bozup gerginlik yaratmakmı? şuna emin ol burdaki kimsenin sinirini bozmaya gücün yetmez. eminimki herkes seninin senin yorumlarını okuyunca yüzünde minikte olsa bi tebessüm oluşuyodur =) şahsen bende oyle oluyor =)

  yoksa sen jürilerden birimisin, yazılanları kaldıramamış olabilirsin anlıyorum seni =) zor tabi senin için jurilik zoooooor iş anlıyorum. birisi geliyor iki el hareketiyle tükürdüğünüz puanları yalayıp, silip değiştiriyorsunuz.

 • sözde beşiktaşlı özde beşiktaşlı olmayan arkadaşın dikkatine

  yaptığın gerçekten çok komik bunu ilk önce gülerek söylüyorum. beşiktaş ekibi ve sarıyer ekibini kimse birbirine düşüremez. sen her nekadar kafandan olaylar sallayıp polimik yaratmaya çalışsanda onlar sürekli görüşüolar çok güçlü dostlukları var gerektiği zaman yarışma kritiğide yapıolar ama herşey sahnede kalıyo. bu yüzden bu yorumları yapmak sana düşmezzzzzz 😀 herkez herşeyi farkında.bence sen daha fazla batma çünkü sen burda beşiktaş adı altında sallarken gerçek beşiktaş ekibinde oynayanlar hiç senin konuştuğun gibi konuşmuolar sarıyerlilerde aynı şekilde. herkez herşeyi fakında. eğer adamsan çıkar ben şuyum dersin adını verirsin ama sende bu yürek bu yüzden beşiktaşın adını kullanıpta kirletme. yarışamda kazanılan dostlukları bozucak güce sen sahip deilsin. yarışmada olan sahnede kalır ve kapanır. insanlar düşüncelerini dile getirebilir. ama içine hırs ve KISKANÇLIK katmadan.anlaşılan halkoyunlarından çok anlayan biri değilsin olsaydın eleştirinin yanında öz eleştiride yapılması gerektiğini bilir ve sadece sarıyeri değil kendi oyununu değerlendirir sarıyerle ugrasmazdın. ama şunu bil beşiktaş ve sarıyer bir araya geldiği zaman sana oturup gülüyolar. bence daha fazla insanları güldürme çünkü onların gülmek için sana ihtiyaçları yok sahne dışındaki dostlukları onlara yeter.

  sana saygılarımı sunar daha aciz komik basit bi duruma düşmemeni temenni ederim =) hadi kolay gelsin sana güzelimmmm

 • beşiktaş

  biz sizleri izlediğimiz kadar orda beşikataşıda izledim. burda istanbulda şişliyi bakırköyü izlediğim gibi izledim ve değerlendirdim. onlar hakkındada yazacağım merek etme canım sırayla. burda dikkatimi çeken sizin çok abartıldığınız ve bu yazıları yazanların olaylara objektif bakmadığı. onlarıda izledik ve onların sizler kadar bireysel hatalarının olmadığını sizler kadar dalgalanmadığını gördük öğretmenlik nedir? jürilik nedir? biliriz merak etme. o yarışmalarda neler döndüğünü kaçak oyuncuları adam kayırmaları hepsini. sahnesinde olur kapanır dediğin şeylerin yıllarca birbirlerinin arkasında konuşup karşılaştıklarında ya hocam siz iyiydiniz dediklerini ben 15 senedir görüyorum zaten. ne ağrınıza gitti inceleyip hatalarınızı yazmammı sizi yüceltmememmi o oyuncuların bu kadar eleştirilmesine katkıda bulunmammmı bunlarmı bence sizde biraz öz eleştiri yapında evet bizimde hatalarımız vardı bizde yaptık hata deyinde bir düşünün. aynı pauanları aldığınızda acaba bu nedenlerden dolayımı acaba elendik diye düşünün. ben yarışmalarda puan verirken kimseye acımam direk puan kırarım. yazıkmış emekmiş bakmam neyse hakkını alır…… beşiktaş ekibininde okadar basit oynamadığını ağır oyunlarda hataların daha fazla belirli olacağını buna rağmen nerdeyse hatasız oynadıklarını aynı anda 15 defa çöküp kalmanın nekadar zor bir oyun olduğunu hatırlamama gerek olmadığın düşünür. eleştirlerinizde önce takkeyi önünüze koyamanızı söylerim. hangisi daha zordur zeybek oynamakmı üsküp oynamakmı bu forumu seviyorum burdan eleştirilerimi yazabiliyorum çünkü biliyorumki siz yada başka bir ekip hiç farketmez herkes kendini birinci görür ve eleştiri kabuletmez. ve BU ELEŞTİRİLERİ YAZARKEN EKİPLERİ BİRAZ DAHA OJEKTİF DEĞERLENDİRİYORUM BUDA HOŞUNUZ GİTMİYOR GALİBA….

 • Zeytin

  Merhaba arkadaşlar ismi geçen ekiplerden birinde kendimce oynamaya çalışıyorum ve o sahneye çıktığımda kendi üstüme düşen görevi yapmaya çalışanlardan biriyim. Birtek şeyin altını çizmek istiyorum: Bu iki ekibin arasında cidden sıkı dostluklar mevcut ve ben eminim ki hiçbirimiz birbirimizin arkasından konuşmuyoruz!.. yarışmada birinci kim olursa olsun arkadaş olduğumuz için birbirinin elini sıkmayı bilen iki ekipten bahsediyorsunuz. Evet yarışmada jüriler duygusal davranıp emekleri var demezler ancak sanıyorum yarışma geçen haftaydı eğer yanlışım varsa lütfen düzeltin!.. yarışma bittiğine göre artık verilen emeğe, dökülen tere hatta yarışma salonunda dökülen göz yaşlarına saygı göstermek lazım diye düşünüyorum! hiç kimsenin bu videolarda ki kişileri 1. kişi söyle 5 kişi böyle diyerek yermeye bence hakkı yoktur. Ayrıca o ekiplerde oynamış insanlar olarakta merak etmeyiniz ki ne hatalarımızın ne olduğunu görebiliyoruz;) ayrıca bugüne kadar ekiplerde oynayanlardan kimse bu videolara yorum yazmadı. Şimdi sizden ricam eğer ekiplerden birinde değilseniz bir yorum yapacaksanız ekibin adını andıran isimler yerine kendi isimlerinizi kullanınız! Amacım böyle gereksiz bir polemiğe alet olmak olmadığı için yinede vaktinizi aldığımdan dolayı özür diliyorum.
  Not:Erzurum ekibinde soldan 2. sıradaki kişiyim varya bitane karakuru biri o yüzden zeytin 😉

 • pınar

  sevgili beşiktaş adım pınar sarıyer halke eğitim merkezinde oyuncuyum bu ekipte busene belli nedenlerden dolayı bulunamadım.düşüncemi bildirdim ve konuyu kendim için kapadım iyi yada kötü artk beni ilgilendirmez dedim hocama. ekibi ilk burada seyrettim.tabiki şu yaptığın yorumlarıda günlerdir burdan takip ediyorum. belli konularda haklı olabilirsin ama haksız olduğun bir konu varki eleştirilerini isimsiz yapman bu senin 15 senelik eğitmenliğine ve jüriliğine yakışmaz. nerden bilicem ben şimdi senin bizi gördüğünde ya hocam siz iyidiniz vs gibi şeyler söylemiyeceğini o söyelediğin konuları yapmicanı 3 senedir burdayım onları tanıyorum sana tavsiyem eleşitirlerini yaparken isim kullan ozaman sana ve düşüncelerine daha çok saygı duyarlar diye düşünüyorum.. hem dahada mertce olur öyle değilmi iki tarafıda eleştir bizimkileri didikleğin gibi onlarıda didikle dediklerinde haklıysan doğru olduğunu düşünüyorsan bu işe yıllarımı verdim diyen bir hocaysan eğer adınla yaz ozaman kendin hakkında daha ciddi daha usturuplu eleştriler alabilirisin. birde cinsiyetini belirt ozaman insanlar sana nasıl hitap edeceğni bilir ortada kalmazsın…. sıkıldım bu işten ağzıma geleni saymaya başlarsam kötü olurrrrrrrrrrr

 • pınar

  cevpa bekliyorum.

 • pınar

  cevap bekliyorum…………..

 • Pınar hanım, halk oyunlarına gönül vermiş biri olarak bu tarz yaklaşımınızı ben hoş görmedim. Evet burada insanlar kendi yorumlarını yazabilirler ancak sıkılınca kimse ağzına geleni sayamaz, yakışı kalmaz.. Folklorik bir eylemde bulunuyorsak folklorümüze uygun davranmalıyız..

  Cevap beklemek yerine, kendi görüşlerinizi belirtirsiniz ve kenara çekilirsiniz. Atışmak yerine tartışmayı seçelim arkadaşlar.. Yoksa konuyu yorumlara kapatmak zorunda kalabilirim.. Anlayışınız için teşekkürler..

 • fatih

  slm pınar hanım ben bu ekıple bır kaç defa rakıp olma şansını yakalamış ekıplerden bırındenım.şansı dıyorum çünkü kazansalarda kaybetselerde saygıları,güler yüzlü,kişilikli tavırlarıyla gercekten rakıplerınde alkışlana bileceğini öğreten bir ekıp bıze öncelıkle bunun için bu ekıbe emek veren ark teekkür ediyorum.bu onların kişiliklerındenmı yoksa başlarındakı hocalarının güzel düşüncelerındenmi bilemem ama bildiğim bişey varkı burada dostluk mesajları yazılırken yazdığınız yorum bana çok gereksız ve anlamsız geldı. ve sarıyer hem yazmışsınız ordakı kışılerle sızın çümlelerınızı bağdaştıramadım ve yakıştıramadım. lütfen saygı cercevesınde ordakı o ekıptekı ınsanlar gıbı davranın ve dostluk kazansın…emeğınıze sağlık inş tekrar rakıp oluruz arkadaşlar saygınızı hiç kaybetmeyın:)

 • pınar

  boş saygı işe yaramaz… bunu unutmayın sadece kendiniz yalandan kandırısınız…..

 • pınar

  tabiki kuleva dikkat ederiz ama unutmayın boş saygı işe yaramaz

 • fatih

  pınar hanım ılk yazınızda o ekıpte oynamıyorum yazmışsınız ya neden oynamadığınız şu tavırlarınızdan bellı bence bıraz sakın olun bu ne stres sizin yazdıklarınızı okuyunca ekıbı övüyomusunuz yerıyomusunuz anlamdım ama şunu söylım boş saygı dıyerek o ekıptekı ınsanlara laf atmayın kaç senedır görüyoruz bız yarışmalarda. bır daha cevap vermıcem zaten ama şunu bilin ıyı bır imajı olan ekıbe yakışmıyosunuz benım muhatabım o ekıp ve emeklerıdır saygılar arkadaşlar …

 • pınar

  ben o insanlara laf atmam fatih bey söylemek isediğim bir şey varsa çekinmeden söylerim…ekip hakkında övgü yada yergi yapmadım dikkat edersen. sters olduğum nokataysa beşiktaşın isim vermeden burayı karıştırmak istemesi ben isim verdiği müddetce her türlü konuyu konuşabilirim yaptığı güzel bir hareket değil ya susackasınız bu hayatta yada açıkca konuşcaksınız. güzelce yazmışsın düşünceni teşekkürler.. bende cevap veriyorum beşiktaşlı arkadaşdansa bunu beklerdim…arkadaşım

 • tarik

  arkadaslar ben bir trabzonluyum vede halk oyunlari hocasiyim ekibi hic begenmedim 2 cilik bile cok bence

 • sinan Ali

  bır kişi ekıbı kötülüyoya fırsatçılar hemen çıkıyor.bende trabzon eğitmeniyim istda zamanında çalıştım şuan ist dışında görev yapıyorum.ist ayrı bir türkiye fınalıdır. en kötü ekıbı bile çok kalitelıdır.en ıyı ekıplerıde zaten bellı. tarık arkadaşım trabzon yarışmasınıda ızledık orda bukadar kalıtelı ekıplerı bulmak bile artık çok zor kı bunun doğduğu yer orası.herkeze hoca dersek camı hocalarına ayıp etmiş oluruz. ekıbı canlı izledinmi acaba çok merak ettım lütfen gencecik emekler istanbul gıbı bır yerde nasıl güzel bir oyun oynamışlarr onur duycana bır trabzonlu olarak egolarınızı bu ınsanların üstünde tatmın etmeyın.

 • baranberk

  Arkadaşlar gereksiz tartışıp birbirinizi üzüyorsunuz.Aynı camianın insanlarısınız.Çünki sorun sizde değil.Sorun sistemde, sisteme uyan bu kafalarda.Çoğunuz konservatuarlı oyuncular olarak daha adil bir sistem üzerine kafalarınızı yorarsanız daha yapıcı olursunuz.Masalarda oturanların birilerinin çıkarları için oturmadıklarını anladıklarında ve bir oyunu seyrederken yılların emeğini seyrettiklerini bir zamanlar aynı ekiplerde kendilerininde yarışıpda hakkımız yendi diye bağıranlardan olduklarını hatırladıklarında bazı şeyler düzele bilir.Bu tartışmalar insanları yaptığı işten emekten soğutmaktan başka birşeye yaramaz.Ben orada yarışan, bu işe gönül vermiş herkesi kutluyorum.

 • dilayla sarıkan

  Herkese slm görünen birkaç sene halk oyunları oynayan hoca olup çıkıyor.Burası tv deki yarışma programına dönmüş.sinanında dedigi gibi nede çok fırsatçı varmış öyle halk oyunlarının güzelligi unutulmuş gitmiş.Bu kültüre sahip çıkan herkesin kutlanıp takdir edilmesi gerkli ama görünen malesef öyle olmuyor ortalık sözde hocalarla dolmuş gibi.Bence bu kültürün güzelligi adına yorumları daha dikkatli ve seviyeli yapalım arkadaşlar 1 fügürü bile icra etmek büyük bir iştir unutmayalım.Emegi geçen herkese teşekkürler

 • SALİH

  Baranberk arkadaş hay ağzına sağlık olayı çok güzel şekilde özetlemişsin.fazla söze gerek yok..daha seviyeli ve coşkulu yarışmalarda görüşmek ümidiyle..Türkiye finalinde istanbulumuzu temsil edecek ekiplerede başarılar şimdiden..( beşiktaş hala senden özür bekliorum eğer konuyu anladıysan.anlamak içinde yorumları sakin sakin oku istersen)

 • ceyda

  yok artık bu ekip gerçekmii.bende bir halkoyuncuyum yıllardır bu işle ilgileniyorum birçok yarışmada bulundum ama böyle bir trabzon ekibi görmedim gerçekten mükemmel daha iyisi olamazdı heralde emeklerinize sağlık bence lüzümsuz polimiklere gerek yok izleyin yeter.gercekten süper ötesi başarılarınız devamını dilerim

 • ayşe

  bu benim sarıyerde bolu oynadığım yer

 • …….

  Her yarışmada haksızlık yapılıyor hangi yarışmada haksızlık yapılmadığı görüldü söyleyin bu seneki tüm grup yarışmaları fiyaskoydu hepsinde adaletsizlik boy gösteriyordu.. kendi yöresini oynamayan ekipler hak etmedikleri halde birincilik alıyolar… nedense çoğu ekip .20 puanla kaybetti ve her sitede az farkla kaybedenlerin hepsinin yorumlarını görebilirsiniz… hak etmediği halde finale gidenler size söylüyorum!! “HAK ETMEDİĞİNİZ HALDE FİNALE GİDİP BİRDE 2. OLANLARLA DALGA GEÇİP KEDİNİZİ BİRŞEY SANIN BAKALIM FİNALDE BÖLGEMİZİ HANGİ İĞRENÇLİKLE TEMSİL EDİCEKSİNİZ MERAKLA BEKLİİYORUZ” genelde hep yarışmadan arta kalan 1. olan ekibin 2. olan ekiple dalgası laf sokmaları ve 2. olan ekibinde göz yaşlarıdırr!! Eğerki ekibinize haksızlık yapıldıysa üzülmeyin siz gönüllerin birincisisiniz onlar ise haksızlıkların kral ve kraliçeleri!!!!

 • …….

  Yorumum bu ekibe deil haksızlıklar yüzünden tartışan ve haksızlık yapan ekipleredir..

 • Sarıyer

  hala neyi tartısıyosunuz anlamış değilim . böyle bir ekibi neye dayanarak eleştiriyosunuzki. onların ruhları yeter . su düzene bakarmısınız ? mükemmeller . Selim hoca sen bizim herşeyimizsin dirirririrm 😀