Ana Sayfa / Yarışma / 2013 THOF Aydın Zeybekler Grubu Yarışması Sonuçları ve Videoları
2013 Thof Aydın Kuşadası Zeybekler Grup Birinciliği

2013 THOF Aydın Zeybekler Grubu Yarışması Sonuçları ve Videoları

2013 Thof Aydın Kuşadası Zeybekler Grup Birinciliği

2013 Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Aydın Kuşadası Zeybekler Grup Birinciliği 30/31 Mart 2013 güzel bir şekilde gerçekleştirildi. Olaysız bir şekilde geçen yarışmada da üzülenler de sevinenlerde oldu. Türkiye finaline çıkmya hak kazanan ekiplerimize başarılarımızı, katılan bütün ekiplerimize ise tebriklerimizi sunarız.

İşte sonuçlar:

2013 Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Aydın Kuşadası Zeybekler Grup Yarışması Sonuçları

Geleneksel Düzenlenmesiz
Minikler

1- Aydın Erbeyli Köyü Spor Kulübü – Aydın Yöresi – 83.60
2- Balıkesir Altıyelül İlkokulu Spor Kulübü – Balıkesir Yöresi – 85.00
3- Manisa Çağatay Uluçay Okul Spor Kulübü – Manisa Yöresi – 87.20 ( Birinci )
4- Kütahya Tavşanlı Halk Eğitim Merkezi – Kütahya Yöresi – 85.00
5- Çanakkale Danshane Sanat Gençlik ve Spor Kulübü – Çanakkale Yöresi – 76.60

Yıldızlar
1- Aydın Yedieylül Efeler Spor Kulübü – Aydın Yöresi – 83.00
2- Kocaeli Armelit Gençlik ve Spor Kulübü – Kütahya Yöresi – 84.40
3- Balıkesir Kepsut Belediye Spor Kulübü – Balıkesir Yöresi – 81.40
4- İzmir Aliağa Helvacı Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 88.20
5- Yalıkavak Araştırma ve Geliştirme Spor Kulübü – Muğla Yöresi – 82.40
6- Kütahya Folklor Araştırma Derneği Gençlik ve Spor Kulübü – Kütahya Yöresi – 88.00

Gençler
1- Yörem Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 90.20 ( Birinci )
2- Çanakkale Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü – Çanakkale Yöresi – 83.80
3- Denizli Gençlik Hizmetleri Gençlik ve Spor Kulübü – Denizli Yöresi – 83.40
4- Aydın Akademi Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü – Aydın Yöresi – 89.20 ( İkinci )
5- Balıkesir Gençlik GSK – Balıkesir Yöresi – 83.20
6- Muğla Bofad Kulübü Derneği – Muğla Yöresi – 86.00
7- Kütahya Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü – Kütahya Yöresi – 86.20?

Büyükler
1- Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü – Kütahya Yöresi – 88.20
2- İzmir Folklor Derneği – İzmir Yöresi – 90.00 ( İkinci )
3- Denizli Destan Halk Oyuları Gençlik ve Spor Kulübü – Denizli Yöresi – 86.80
4- Balıkesir Edremit Belediye Spor Kulübü – Balıkesir Yöresi – 86.00
5- Kocaeli Armelit Gençlik ve Spor Kulübü – Kütahya Yöresi – 83.60
6- Aydın AYHOT Gençlik ve Spor Kulübü – Aydın Yöresi – 90.40 ( Birinci )
7- İstanbul Horomi Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 85.40
8- Çanakkale Kocatepe Gençlik ve Spor Kulübü – Çanakkale Yöresi – 84.00

Genleneksel Düzenlemeli ( Stilize ) Dal
Minikler

1- Manisa Kayalıoğlu Kasabası Gençlik ve Spor Kulübü – Manisa Yöresi – 80.20
2- Kütahya Tavşanlı Halk Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü – Kütahya Yöresi – 81.00
3- Çanakkale Mahmudiye Belediye Spor Kulübü – Çanakkale Yöresi – 80.80
4- Muğla Güler Mustafa Kızılağaç İlköğretim Okulu Spor Kulübü – Muğla Yöresi – 85.60
5- İzmir BORDER Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 89.00

Yıldızlar
1- Aydın Kuşadası Elifname Gençlik ve Spor Kulübü – Aydın Yöresi – 86.60
2- İzmir Konak Belediye Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 87.00
3- Kütahya Gazi Emet İlköğretim Okulu Gençlik ve Spor Kulübü – Kütahya Yöresi – 88.60
4- Denizli Destan Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü – Denizli Yöresi – 86.60

Gençler
1- Aydın Kuşadası Elifname Gençlik ve Spor Kulübü – Aydın Yöresi – 88.80
2- Kütahya Tavşanlı Halk Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü – Kütahya Yöresi – 84.20
3- Çanakkale Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü – Çanakkale Yöresi – 81.60
4- İstanbul İDEM Gençlik ve Spor Kulübü – Denizli Yöresi – 84.80

Büyükler
1- İzmir Balçova Belediyesi EFEM Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 84.00
2- Aydın AYHOT Gençlik ve Spor Kulübü – Aydın Yöresi – 89.80 ( İkinci )
3- Balıkesir Karagücü Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 80.20
4- Çanakkale Tarih ve Folklor Araştırma Gençlik ve Spor Kulübü – Çanakkale Yöresi – 79.40
5- Kütahya Tavşanlı Halk Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü – Kütahya Yöresi – 86.60
6- Ankara FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 91.20 ( Birinci )
7- İstanbul Beşiktaş Belediyesi Oyun Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 87.80 ( Üçüncü )

Sıralama sahneye çıkış sırasına göredir..

Videolar hazırlanmaktadır.. En kısa sürede eklenecektir.

Eğer video çalışmıyorsa veya yazıyla ilgili şikayetiniz varsa buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz.

Buna da bak

2016 THOF Grup Merkezleri ve Katılacak İller

2016 THOF Grup Merkezleri ve Katılacak İller

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ( THOF ) 2016 yılı faaliyet programına göre yapacağı yarışmaların grup …

  • İsa ur

    2014 Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Aydın Kuşadası Zeybekler Grup Yarışması tarihi ve yeri belli oldumu bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler

  • Merhabalar..

    Maalesef THOF grupları açıklanmadı henüz. Beklemedeyiz bizlerde..