Ana Sayfa / Vitrin / 2014 MEB İstanbul İl Yarışması Sonuçları
2014 MEB İstanbul İl Yarışması

2014 MEB İstanbul İl Yarışması Sonuçları

2014 MEB İstanbul İl Yarışması2014 Milli Eğitim Bakanlığı Okullar Arası Halk Oyunları İstanbul İl Yarışması 19 Şubat 2014 günü Ahmet Cömert Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.. İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde geleneksel düzenlemesiz ve geleneksel düzenlemeli dallarda oyunlar sergilenmiştir. Keyif dolu bu yarışmanın sonuçlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz..

Geleneksel Düzenlemesiz Dal

Minikler – İlkokullar
1- Güngören Ergenekon İlkokulu – Zonguldak Yöresi – 76.40
2- Bakırköy Hamdullah Suphi Tanrıöver İlkokulu – Gaziantep Yöresi – 87.20 ( Birinci )
3- Özel Üsküdar İlkokulu – Bitlis Yöresi – 73.00
4- Bahçelievler Süleyman Demirel İlkokulu – Bitlis Yöresi – 84.40

Yıldızlar – Ortaokullar
1- Sultangazi Fevzi Kutlu Kalkancı Ortaokulu – Burdur Yöresi –
2- Emine Koçulu Ortaokulu – Kars Kafkas Yöresi – 85.90
3- Çekmeköy Çamlık Ortaokulu – Mersin Silifke Yöresi – 86.00 ( Üçüncü )
4- Bahçelievler Org. Eşref Bitlis Ortaokulu – Kars Yöresi – 83.90
5- Sultangazi 50.yıl Ortaokulu – Adıyaman Yöresi – 83.60
6- Esenler Tacirler E.V.İ Ortaokulu – Artvin Yöresi – 76.20
7- Yahya Kemal Ortaokulu – Trabzon Yöresi – 87.20 ( İkinci )
8- Kağıthane Profilo Barış Ortaokulu – Trabzon Yöresi – 85.80
9- Üsküdar Fatih Ortaokulu – Trabzon Yöresi – 88.80 ( Birinci )

Gençler Liseler
1- Çengelköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi – Trabzon Yöresi – 86.20
2- Bayrampaşa Kız Teknik Meslek Lisesi – Trabzon Yöresi – 83.40
3- Maltepe Kız Ticaret ve Meslek Lisesi – Gaziantep Yöresi – 89.60
4- Üsküdar Ticaret Meslek Lisesi – Trabzon Yöresi – 86.20
5- Çekmeköy Toki Lisesi – Trabzon Yöresi – 85.60
6- Sarıyer Hüseyin Kalkavan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi – Trabzon Yöresi – 89.00
7- Ataşehir Rotary Çok Programlı Lisesi – Trabzon Yöresi – 77.80
8- Ataşehir Rotary Çok Programlı Lisesi – Muğla Yöresi – 86.40

Geleneksel Düzenlemeli ( Stilize ) Dal
Minikler – İlkokullar

1- Emine Koçulu İlkokulu – Kars Kafkas Yöresi – 82.40
2- Pirireis Ortaokulu – İzmir Yöresi – 83.40
3- Beykoz Defterdar Mehmet Bey İlkokulu – Ağrı Yöresi – 71.20

Yıldızlar – Ortaokullar
1- Gaziosmanpaşa 75. Yıl Ortaokulu – Artvin Yöresi – 90.00
2- Ahmet Onay Ortaokulu – Van Yöresi – 87.40

Gençler – Liseler
1- Ataşehir Mevlana Kız Teknik Meslek Lisesi – Kırklareli Yöresi – 82.40
2- Yakacık Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi – Mardin Yöresi – 81.?
3- Beşiktaş Bingül Erdem Anadolu Lisesi – İzmir Yöresi – 88.80
4- Ataşehir Nuri Cıngıllıoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi – Kırklareli Yöresi – 84.80

Eğer video çalışmıyorsa veya yazıyla ilgili şikayetiniz varsa buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz.

Buna da bak

2016 THOF İstanbul İl Yarışması Sonuçları

2016 Türkiye Halk Oyunları Federasyonu İstanbul İl Yarışması 5 Mart 2016 tarihinde Leyla Gencer Opera …