Ana Sayfa / Videolar / Yarışma Videoları / 2014 MEB Sakarya Grup – Kocaeli 24 Kasım A.L

2014 MEB Sakarya Grup – Kocaeli 24 Kasım A.L

2014 Milli Eğitim Bakanlığı Halk Oyunları Sakarya Grup Yarışması Liseler ( Gençler ) Kategorisi Geleneksel Düzenlemeli Dal Kocaeli 24 Kasım Anadolu Lisesi – Artvin Yöresi – 87.80

[jwvideo]http://www.youtube.com/watch?v=ud_sP6sJuLE[/jwvideo]
Eğer video çalışmıyorsa veya yazıyla ilgili şikayetiniz varsa buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz.

Buna da bak

2016 THOF İstanbul – HOYAT GSK Büyükler

2016 THOF İstanbul İl Yarışması Geleneksel Düzenlemesiz Dal Büyükler Kategorisi İkincisi HOYAT Gençlik ve Spor …

 • M

  Bu ekip mi dereceye giremedi??

 • Y

  Bu ekip böyle güzel oynayarak dereceye giremiyorsa ben daha ne diyebilirim ki??

 • YD

  Bu ekip böyle güzel oynayıp dereceye giremiyorsa ve 32 kişinin hakkı yeniliyorsa ben daha ne diyebilirim ki (?)

 • E.K.

  Kareografi, oyunlar, oyuncular, müzik müthiş! Bu ekip dereceye giremediyse yarışmada bir sorun çıkmış demektir. Bu Artvin ekibi birinciliği hak ediyor.

 • G.T

  Ben izledim bariz 6 çizgi hatası gördüm biraz gerçekçi olmak lazım

 • E.S

  1. olan ekipin videosu yok mu yada izleyen merak ediyoruz

 • s

  var.çok güzel oynamış bu ekipte o ekipte.

 • n

  Bu ekibin dereceye bile girememesinde besbelli bazi isler donmus. Hak yenmis

 • NA

  kesinlikle hak yendiği çok belli insanların emeğine yazık değil mi? artık hile karıştırmasınlar şu işe. birinci olması gereken ekip bu ekipti tebrik ediyorum hepsini.

 • NA

  kesinlikle hak yendiği çok belli insanların emeğine yazık değil mi? artık hile karıştırmasınlar şu işe. birinci olması gereken ekip bu ekipti tebrik ediyorum hepsini.

 • :3

  birinci olan ekip bu ekinin tırnagi bile olamaz. cok büyük haksizlik yapilmis. hatalar var ama sayısı bir elin parmağını gecmez.

 • Comolok

  Çizgi hataları-figür tekrarları-çöküşler-ayak çekmeler bunların hepsine bakılıyor yanlış hatırlamıyorsam 32 hata ile 4. oldu bu ekip

 • N.S

  Kama sallıyorlar ama kama yok :S

 • R.Y

  bu ekibin kazanamamasına çok şaşırdım . ekibin içinde belli bir uyum,düzen ve beraberlik var. müzik harika . hataları var ama bir eldeki parmak sayısını geçmez. çok yazık olmuş. ben bir artvinli olarak haksızlık olduğunu düşünüyorum. çünkü figürler aynı gerçek has artvin oyun figürleri. keşke bu güzel oyunun sonucu böyle olmasaydı….

 • A.S

  1. olan ekibin zaten bu ekibin tırnağı olmaya ihtiyacı yok onlar başlı başına parmakla işaret edilenler.

 • P

  Emeklerine saglik cok basarili olmus. Yetkililerin bu genclerin onunu kapamasi cok yazik. 1.ligi hakediyorlar haklarinin yendigini dusunuyorum. Yine de tebrik ederim

 • :3

  birinci olan ekip seyirciler tarafından izlenmedi bile sen ne diyon acaba? 24 Kasıma gelen tezaratlari duydunmu da konuşuyon?

 • Y

  1. Olan ekiple bu ekibi kıyaslamak başlı başına bir hatadır.1.ekip Kırklareli oynadı figürleri düğünlerde oynanan, kasap havası gibiydi.Düğünde 2 kere izlet herkes oynar.24 Kasım`da ise müzik-ekip ruhu-beraberlik-emek-figür her şey bir arada uyum içinde.Hata var diyenler,hata tabi ki olucak diğer ekipler hata yapmadımı?Kesimlikle 1. Olmayı hakettiler

 • 24KALBİRİNCİ

  Yarışma sonunda cevabını alabildiğimiz tek soru
  + ”Jüri sence de çok güzel hak yemedi mi ama ?”
  -”Aynen abi baya çalışmışlar , acaba nasıl haklarını yiyebiliriz diye ..”

 • meraklı

  diğer artvin ekibinin videosu var mı acaba

 • haksizlik

  Kama salliyorlar ama kama yok diyen arkadas, eline kama verilip tutamayanlari da gorduk bu yarismada..Bu isler senelerdir donuyor, eger dereceye giren herhangi ekipten birindeysen, siz hakkinizla degil masa basi oyunlari ve Murat İskenderoglu dusmanlarinin tanidigi ayricakliklarla kazandiniz. Zonguldaktan gelen ekibin çizgisinin %70inin Murat Hoca`ya ait oldugunu da gördük. Her ne hikmetse emek hirsizlari üste cikariliyor. 1.olan ekip 24 Kasim`in kazanamamasina o kadar sasirdi ki kupayi geri teslim edecekler diye korktum.. Adana`ya gidenler gururlanmasin, gerçekten basardiklari için orada olmayacaklar..

 • a

  32 hata değil, hata puanı o. Yani jüriler kırdıkları puanları toplayıp bir hata puanı elde ediyor, anlayabildin mi sayın çok bilmiş arkadaş?

 • YERSE

  Buradan sadece 24 kasımın videosuna yorum yapmak kolay, en iyisi zonguldak, kırklareli, istanbul ve diğer ekiplerde videolarını koyarlarsa yorum yapmak daha kolay olur. Tabi eğer gerçekten adaletli bir karar verildiğine inanıyorsanız şimdiye kadar çoktan videolarınızı paylaşmış olurdunuz..

 • A.A.G

  Çok etkileyici bir gösteriydi. İzlerken insan ne olup bittiğini anlayamıyor. Okadar akıcı ve estetik bir oyun sergiledikleri halde sonucun böyle olması beni şaşırttı. Bitmesin diye geriye sarıp sarıp izledim. Bana bu yarışmada , yarışmacılara pek adil davranılmamış gibi geliyor.

 • A.S

  Yarışma videolarını izlemeye gerek yok. Bizzat 1. olan ekipte oynadım. Başarımızı şike yoluyla ört bas etmeyin. Size Kırklareli yöresi basit geliyor olabilir ama her nefes bu oyunları oynamaya yetmez bilhassa siz çok bilmiş düğün severler. 1. olacak kadar güzel oynasaydılar 1. olurdular 4.değil. Ben ekibimle de, antrenörümle de gurur duyuyorum. Bu yarışmayı sonuna kadar hak ettik. Düğün figürleriyle benzerliği olabilir çünkü Kırklareli yöresini oynuyoruz. İzmir yada Artvin değil.Çok kolaysa ekibinizi Kırklareli yöresiyle çıkarın karşımıza.Düğün videosu izleyip oynanabileceğini söyleyen arkadaş hayatında kaç kere kasap havası, Kırklareli düğünü izledin? Şimdi düğün izleyip,oynayın ve videoyu bizimle paylaşın emin olun merakla bekliyor olacağız :))

 • 123

  bütün ekipler yeteri kadar guzeldi. Ama katılıyorum ayrıca yarışma seyirci tezahuratlarıyla kazanılmıyor bunuda bilin

 • Merak

  Çok merak ediyorum acaba neden birinci olduklarına bu kadar sasirdilarr?? Hakkımız yendi bu çok bariz bişey. Biz zaten tezahüratlara degil kendi ekibimize güvendik ama burasi türkiye artik hiçbir şey bizi sasirtamaz

 • i

  Biz burda Kırklareli mi daha zor Artvin mi daha zor konusunu tartismiyoruz. Eger Kırklareli oynasaydik onuda basarirdik. Zaten ikisi farkli bir yöre biraz bilgin varsa ikisini kiyaslamaya girmen mantiksiz olur. Sadece burdaki ekip ruhu , emek,uyum, duzen, birlik sizde yoktu, ki asil onemli olanda bunlar. Madem birinci oldunuz hakkinizla (!) neden hala gelip burda diger ekipleri elestirme pesindesin? Burada dönen isleri kimse bilmiyor ama herkes birlerinin hakkinin yenildiginin farkinda.

 • i

  Biz yarisma alaninda Kirklareli birinci dediklerinde ekibin ‘biz mi birinci olduk’ dediklerini, yuzlerindeki ifadeleride biliyoruz. Sadece bizim yarisma videomuz varken yorum yapmak tabii ki kolay :))

 • :3

  tezaratlarla bu yarışma kazanılmaz diyen arkadas, jürilerde olan göz seyircide de var. seyirciler sadece sıradan insanlarla oluşmuyordu. yıllarca halk oyunlarıyla iç ice olan kişilerden de oluşuyordu. 24 Kasım o sahneye onuruyla çıktı, sahnede kazandı, masada kaybetti. Kasım’ın puanı doğru olsa bile (ki kesinlikle değil), kasım her durumda dördüncü olsaydı bile murat İskenderoğlunun çizgisini kullanan, yarışma sonrasında antrenörü gelip Murat hocaya “sizin izinizdeyiz” diyen ekip birinci olsaydı daha mantıklı olurdu. en azından coşkuları vardı. adana’ya iki artvin ekibi göndermemek icin veya Murat İskenderoğluna garezlerinden dolayı kasım sakaryada kaybetti. Kırklareli ekibi guzel oynadığından degil. en azından başka ekibin antrenörü yukardan “sunu yapın, çıkın artik” gibi seyleri el haraketleriye söylemedi

 • K.A.

  24KAL, onuruyla sahneye çıktı. Onuruyla oynadı. Onuruyla kaybetti. Kırklareli ekibinin masada yapılan çirkinliklerle bir ilgisi olmayabilir ancak bir şeyi onurla kaybetmek, çirkinliklerle kazanmaktan daha iyidir.

 • A.S

  Burda kendini övene kadar sitede yapılan yorumları okusaydın neden bizim videomuzun olmadığını anlardın. Hala finallere iki artvin ekibi diyosun sizin oyuncularınız 3. bile olamadı ne 1.si ne 2.si!! Siz kendinizi böyle avutun. Bize başa baş gidebilceğimiz 2 ekip söylendi biri istanbul diğeri zonguldak. Kendinizi bu kadar büyük görüyorsanız artvin ilinin artvin yöresini izleyinde gözünüz artvin yöresi görsün. Ekipte birlik olmadığını ayak çekişlerimizden, bağırışlarımızdan mı anladın canım?? Yada sürekli dip dibe değiliz diye mi ekip birliği yok. Bizler 8 senelik oyuncularız her birimiz. Küçüklüğümüzden beri birçok yarışma gördük birçok türkiye finali 🙂 Biz sahneye çıktığımızda ayakta alkışlanıyoruz. Çünkü canlılık var hareketlerimizde çünkü 1.yiz peki ya siz? Yanlış anlamayın sakın kötü oynuyorsunuz demedim gayet hoş bir görüntü var ama biz sizin oyunlarınızı bilmediğimiz için bize daha farklı geliyor aynen sizin şuan yaptığınız gibi. yöremiz kırklareli olsa onuda başarırdık diyen arkadas göbek atmak herkesin yapabildiği bişey değil bu kadar umutlu olma yetenek dediğin bunlar oluyo. Bir kişiyi yukarı kaldırıp kule yapmak değil.

 • i

  Azim

 • i

  Herkes Murat Iskenderoglu’nun nasil ekipler cikardigini biliyor. Burda kendini yirtmana gerek yok

 • B

  Abi onu yazmak için harcadığın çabayı oyunda harcasaydın hakettiğinize inanırdım

 • i

  Bizde biliyoruz Hamdi Alev’in o gün yarismada bulunmadıgindan hic bir ekibi cekemedigini zaten suan bulunan ekibimizin videosunu bizler çekip mail olarak attık ki admin sağolsun anında paylaşmış, peki ya sizin videolar hic mi çekmek aklınıza gelmedi, sakin olaki çekmedik demeyin kimse inanmaz, çünkü her antrenör ister yarışma videosunu ki izleye izleye üzerine bir şeyler katsin, sizlerden de bekliyoruz sitenin adminine mail olarak videonuzu atmanızı bizde sizleri izleyelim. Tamam anladık her biriniz 8 senelik oyuncularsiniz, peki neden geçtiğimiz sene bölgede sadece ıstanbul ve kocaeli vardı siz yoktunuz, bu sene mi 8 senelik oldunuz? Bu bir psikoloji “iyiseniz neden 1 olmadiniz?” demeniz, aynı geçtiğimiz sene kagitspora laf attıkları gibi, yetenek ister demissin göbek atmak falan emin ol bu ekipte ki her bir oyuncuda var o yetenek, biz hic sahneye ciktiginizda alkislandiginizi görmedik ya siz hic mi kocaeliden çıkan artvinler hakkında bir şeyler duymadiniz ki duymamaniz imkansız..

 • i

  Soyleyebilecegim son sey şu ki “HALA COK İYİ OLDUGUNUZA VE HAKETTİGİNİZE İNANİYORSANİZ VİDEONUZU SİTENİN ADMİNİNE MAİL ATARSİNİZ”..

 • Y

  Madem ki küçüklükten beri oynuyorsunuz ,türkiye finali görüyorsunuz,birincilikleriniz var.Bu kadar kendinizden eminseniz burda yazılanlar niye bu kadar gerdi seni neden bu kadar yazma isteği duydun.Yarası olan gocunur yazılanlar size dokunuyor ki cevap verme gereksinimine giriyorsun.Kendi oyununu övüp övüp neden sonunda göbek atmak diye tabir ediyorsun.24 Kasım`ı herkes bilir nasıl bir ekip olduğunu,Murat İskenderoğlunun nasıl bir hoca olduğunu herkes bilir.Hocana Murat iskenderoğlunu sor anlatsın sana ondan sonra gel burda konuş.Hadi bunları geçtim sizin neden videonuz yok,admin cekmemiş peki sizin elinizdede mi yok?yok demeyin inanmam bu videoyu biz cektik siteye biz mail olarak attık sizde atın izleyelim.Yazdıklarımı yanlış anlamayın kimseye kötüsünüz demiyorum geleneklerimizi-kültürümüzü yaşatmak adına bütün ekipler iyiydi fakat sahnede oynama,sergileme açısından biz iyiydik.Zaten sahnede birinciydik bizim kaybettiğimiz yer masaydı.Olsun bizi bilen bilir biz görevimizi yaptık cıktık güzelce oynadık.Ne demişler: “Hile yıldırıma benzer onun ışığında yolcuların yolu görmelerine imkan yoktur.”ve o yolda kaybolmaya mahkümdur.Bizim yolumuz her zaman olduğu gibi aydınlık ve sonuna kadar yürümeye devam edicez .24 Kasım her zaman herkese oynadığı oyun ile cevap vermiştir vermeye de devam edecektir

 • SEYİRCİ

  Ben yarışmayı izlemiş olan halkoyunları bilgiside olan bi seyirciydim şimdi bu kadar yorum okudum anladığım şey bu ekibin dereceye girememesi kırklareli ekibinin birinci olmayı haketmediği bi oyunalr döndüğü. Madem bi oyunalar olduğuna inanıyorsunuz o zaman birçok üst yetkili insan var başvurun burda bi sitenin altına ilginç ilginç yorumlar yaparak bu işler olmaz.Bu arada bi arkdaş kırklareli ekibinin 1. olduğunu duyunca çok şaşırdığını falan söylemiş bende yarışmayı izleyenlerdendim hemde seramonidede kırklareli ekibi karşıma gelmişti kazandıklarını duyduklarında çocuk gibi çığlık atmak yerine birbirleriyle tokalaştılar birbirlerini tebrik ettiiklerini gördüm bence olgun bi davranıştı. Herşeye dışarıdan yorum yapmak kolay gözüküyor.Bide anlayamadığım bi kısım daha var madem kırklareli yöresi oynamak bu kadar kolay dediniz yarışmalarda zeybek ve artvin yörelerinin sayıları kırklareli karşılamadan fazla bu işin zorunamı kolayına mı kaçmak oluyor onuda pek anlamış değilim. Madem bi oyunlar döndüğüne inanıyorsunuz yetkili kurumlara başvurun.Küçük çaplı bi sitede taraflı yorumalar yapmak yersiz.1. ve 2. olan ekibin ben hakettiğini düşünüyorum.Bu arada alkış konusuda alkışlayan kısımın çoğunu tanıyorum kocaeli sakarya arası zaten 45dklık yol alkışlayan kısım kendi ilini destekleyen kısımdı .Kırklareli ekibinin veya diğer ekiplerin taraftar getirmesi çok masraflı olabilirdi.Bu yüzden yarışmaları alkışlarla ölçmek bu dönemde mantıksız zaten halkoyunları her yöresiyle güzel her yöre alkışı hakeder tarafsız biriyseniz eğer …

 • N

  biz kırklareli yöresini ısınmak için yapıyorduk zamanında aslan o kadar nefese gerek yok yani abartma. nefesin anca trabzon ve artvin gibi yörelerde tükenir . ekipte oynayan ve çalıştıran herkesin emeğine NEFESine sağlık tebrik ediyorum

 • A.S

  Evet burda yazılanlara cevap veriyoruz bu hoşumuza gidiyor anlamına gelmiyor. 4. olan bi ekiple tartışıyoruz. Artvin veya Zeybek yöresi oynamak işin kolaya kaçması çünkü tiyatro sergileyerek daha çok ilgi toplanılacağı sanılıyor. Bu kadar iyiydiniz o zaman en kötü ihtimalle 2. olurdunuz hala kendinizi bir umuda bağlamaya çalışıyorsunuz. Oyuncularınız getirttiğiniz insanların alkışlarıyla mı havaya geliyor? Yaptığınız gerçekten çocukluk. Kazanamasakta kazananı tebrik eder çekilirdik oturup ağlamazdık. Buda uzun süreli oyuncular olmanın verdiği irade. Şimdiye kadar hiçbirimiz kazanamadık diye ağlamadık. Yada jürileri suçlamadık. Şuanda da sizin yaptığınız gibi antrenör reklamı yapmıyoruz. Çünkü antrenörümüz zaten tanındık biri. Antrenör ne kadar başarılı olursa olsun iş oyuncularda biter. Olan olmuş kupa da bizim bölge temsiliyeti de. Artık seneye görüşürüz

 • Alpella

  Ben Kırklareli ekibinde oyuncuyum.Çok tepki gösteriyorsunuz ama 2. ile değil 4. ile bir karşılaştırılma yapılıyor ben bunu anlayamıyorum.Siz bunları söyleyebilmek için 2. olun ondan sonra laf edersiniz.Şu yorumlardan en az 3-4 yorum daha var.Adam akıllı yorum yazabilen yazsın yazamayanda kendini kandırsın başka bişey demeye lüzum yok.

 • egd

  Yarası olan gocunur diyorsunuz gocunmak için ortaya laf atılmalı ama siz direk kırklareli ekibi olarak konusuyorsunuz aslında bizi kötülemeye çalışmanız hoşuma gidiyor bir yandan sonuç olarak adana biletini biz aldik hak veriyorum size kedi ulaşamadığı cigere mındar dermiş ayrıca 1. Olmalarına kendileri bile sasirdilar kupayi baska ekibe vericeklerdi diyorsunuz oncelikle biz 1. Oldugumuza sasirmadik bolgelerde 1. Lik bizin icin gayet normal bir sey oldugu icin pek sasirma firsati tanimiyoruz kendimize kupaya gelince baska ekiplere de verebiliriz dertleri sadee kupaysa alabilirler biz ona da alisik bir ekibiz kupaya da gozumuz tok bizde bir suru var onlardan emin olun tuttugumuz kacinci kupa bilemezsiniz sonuc olarak 1.biziz

 • K.

  Şuan ki durumu geçen sene de yaşamıştık. Geçen senede bursa ekibi 2. olmuştu,onlarda gelip bu işin içinde bi iş olduğunu sürekli söylüyorlardı. Bilir misiniz bilmem ama bi söz vardır iyi olan kazansın diye,eh işte hakemlerde burada bu sözü göz önüne alarak iyi olanı seçtiler kendi aralarında. Biz bir çok Türkiye finali olsun bölge olsun çok yer gördük. Kısacası iyisiyle kötüsüyle bir çok yarışma atlattık. Yeri geldiğinde 2.de olduk 3.de ama o ilk iki ekibe yada birinci ekibe gidip laf söylemek yada siteden laf atmak yerine onları tebrik ettik. ÇÜNKÜ KIRKLARELİ HALK OYUNLARI EKİBİNE bu yakışırdı. Anlamadığım bir taraf var 2. olmuş olsaydınız bizimle tartışma içine girmenizi anlardım. Gerçi tartışma olmasının anlamı yok olan olmuş hak eden kazanmış. Biz 4. olmuş olsaydık şuan bunları buralara yazamazdık. Susmayı tercih ederdik çünkü bizi geçen 3 ekip var bizim önümüzde diye düşünürdük. Kısacası olanla ölmüşe çare yok. Yarışma bitmiş gitmiş sonucu da belli olmus . Bir varmış bir yokmuş Kırklareli birinci artvin dördüncü olmuş 😀

 • i

  Madem 4.olmusuz gelip burda neden hala cevap yaziyosunuz, kotuleme cabasindasiniz. Kimin , neyin ne oldugunun herkes farkinda Gidin hakkinizla(!) kazandiginiz kupayla adanaya bolgemizi temsil edin.Ne kadar basarili olursunuz orasi muallak ,sonuçta her yerde ayni juriler olmayacak degil mi 🙂

 • E.

  Öncelikle alpella seni yerim şeker çocuk çok boş konuşma.Kırklareli oynayan arkadaşlarım pardon arkadaşlarım dedim ,birazcık emeğe saygı duyun 1. oldunuğunuz için böyle konuşuyorsunuz bu ekibin başına gelenler sizin başınıza gelseydi ancak bizi o zaman anlardınız.Bu kadar yazı yazmaya uğraşacağınız enerjiyi biraz derslere ve çalışmalarınıza harcasaydınız size daha fazla saygı duyardım.Biz 1. olmamız gerektiğini değil hakkımızın yenildiğini iddia ediyoruz.Sadece masa başında kaybettik gönüllerin kazananı 24 Kasım AL dir.Siz hala seyircilerimizin bu kadar fazla olmasını niye yediremiyorsunuz anlamıyorum kocaeli ile sakarya arası 45 dakika mesafe diyerekten değil o taraftarlar ekip ruhunu anlayan ve parası ne olursa olsun bizimle gelmişlerdir.Ayrıca ben 4 sene kırklareli oynadım ,figürleri 3-4 çalışmaya öğrenilebilecek artvin veya trabzon gibi riski yüksek olmayan bir oyundur.Bu yarışmada hak eden kazanmamıştır.İstediğimiz kupa değildir.Ha ikinci ha üçüncü olmuşuz bu dördüncü olduk diye sizinle tartışamayacağımız anlamına gelmez.Sadece kazananlar tebrik edilmez benim bildiğim.Böyle yazılar yazarak bizi ezdiğinizi düşünmeyin.Kim yarası olan gocunur dediyse yerinde bir laf etmiş.İyi Günler.

 • Betül Tezeren

  Artık kabul edin 1.liğimizi. Yeter saçma sapan yaptığınız yorumlar. Kesin tatavatayı. Mağlubiyet zorunuza gidiyorsa girmeyin kardeşim yarışmaya. Halk oyunları kardeşliktir. Önce bunu öğrenin. Edirne lisesi gelip dostça tebrik ederken sizin yaptığınıza bakın. Haksızlık varsa başvurun yetkililere biz sizinle tekrardan yarışırız büyük bir zevkle. Kopekler tanımadıklarına böyle havlarlar. Siz arkadan konuşmaya devam edin. Önümüze geçebilecek kapasiteye gelebileceğinizi düşünmüyoruz. Şuan bize laf yetiştireceğinize asıl siz gidip daha çok çalışın belki bi 4 yıl sonra KAL ekibini geçebilirsiniz. Haksızlık diye mi avutacaksınız kendinizi. Evet güzel oynamışsınız sahne dışı,hiza hataları olmasa belki 1.olurdunuz. Adanada bölgemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Yarışma sonuçlarını öğrenince sizde anlayacaksınız.

 • Kırklar

  Kimin tarihte adı var herkes biliyor , bizim şampiyonluklarımız federasyonun kurulduğu ilk günden itibaren devam ediyor.Sizler bizim başarılarımızın çeğreğini bile bu güne kadar kazanamamış bir ekip olarak , muhabbeti kapatıyor ve ekibimizin daha federasyon bile kurulmadan önce varolduğunu hatırlatırız.Siz yokken biz vardık.Varsa şekliniz Kırklareline bekleriz :* NOKTA

 • G

  Siz yokken biz vardık diyen arkadasım, sekiz senedir oynadığınızı iddaa ediyorsunuz ama Murat İskendenoğlu 24KAL’ın 1999’dan beri antrenörü. Siz yokken biz vardık asıl. Ayrıca sahne dışı yok, bizim sınırımız öndeki beyaz çizgi degil yerdeki siyah halinin bittiği yerdi. Bil istedim.

 • Irem

  Betulcum bu ekip kirklareli’de oynadi trabzon’da oynadi senin yasin kadar festival, yarisma gormus gecirmis . Hala gelmis burda calisin diyosun Yorumlar sacmaysa 1gunden beri cevap yazmayin o zaman sizi zorlayan yok. 1.olduysaniz 4.olan bi ekiple ‘tatavata’ya da girmeyin. Arkanizdan konsutugumuzda yok egonuzu boyle tatmin etmeyin.Saygimizi hic bi zaman bozmadik size karsi sizdende ayni saygiyi bekliyoruz. Emegimizin hakkini alamadigimiz icin boyle konusuyoruz zaten. Hadi gidin simdi az figur calisin aman cok yormayin kendinizi bolgemizi temsil ediyosunuz sonucta

 • egd

  1 günden beri cevap yazmayın diyenler neden 1 günden beri bize çamur atıyo anlamıyorum ayrıca haklısınız kırklareli oynamışsınız tutmamış trabzon oynamışsınız tutmamış artivine dönmüşsünüz haklısınız ayrıca bizden saygı bekliyosunuz ama size hiçbir zaman çamur atmadık biz ayrıca bu hakemler orda yok anlaşılır her şey demişssiniz bu hakemler biz 1. olurken de yoktu bilin istedim

 • egd

  1 günden beri cevap yazmayın diyenler neden 1 günden beri bize çamur atıyo anlamıyorum ayrıca haklısınız kırklareli oynamışsınız tutmamış trabzon oynamışsınız tutmamış artivine dönmüşsünüz haklısınız ayrıca bizden saygı bekliyosunuz ama size hiçbir zaman çamur atmadık biz ayrıca bu hakemler orda yok anlaşılır her şey demişssiniz bu hakemler biz 1. olurken de yoktu bilin istedim

 • Y

  Betül ve digerleri:
  Her fırsatta her yorumda ekibinizin ne kadar iyi olduğunu 1.liklerini falan filan dile getiriyorsunuz,size kötüsünüz diyen oldu mu iyisiniz ki gruplara geldiniz neden sürekli başa kakar gibi her yorumda böyle yazıyorsunuz.Bir diğeri, biz kimsenin arkasından konuşmuyoruz birinin arkasından dahi konuşcak olsan ona karşı bisey hissetmelisin bu yüzden neden konuşalım hem yazdığımız yer herkese açık folklorle ilgili sosyal bir forum düşüncelerimizi yazıyoruz kendi egonuzu tatmin etmek icin arkanızdan konustuğumuzu düşünmeyin.Bize kötü diyorsunuz,bizim başarılarımızı kazanamazsınız,3 de 1 kadar başarınız yoktur diyorsunuz.Gidin bir araştırın öyle gelin bizim başarılarımız bize yeter.Bir diğer unsur her yorumda kendinizi poh pohladıktan sonra yazdığımız yorumlara saçma diyorsunuz tatava yaptığımızı yazıyorsunuz ama ne hikmetse her yoruma çok geçmeden cevap veriyorsunuz demekki saçma yorumlarımızı eliniz f5 de büyük hevesle takip ediyorsunuz.Evet her yorumda dediğiniz gibi 4.olduk bundan herhangi bir hoşnutsuzluğumuz yok sadece hakkimizin yendigini söylüyoruz.Bir diğeri bize yorum yazcağınıza gidin çalışın belki başka sefere geçersiniz diyorsunuz bende size bir tavsiye veriyim şu 1 ayı iyi değerlendirin sıkı çalışın sonuçta Adanaya gidip Marmarayı temsil ediceksiniz ve Sakaryadaki hakemler orda olmıcak.Size iyi çalışmalar ve bol şanslar.Şansa her zamankinden daha çok ihtiyacınız olucak…

 • K.

  Kendi ağzınla söylüyosun 4. olduk diye. Sizin önünüzde daha 3 ekip var. Niye 3. ve 2. olan ekip gelip hakkımız yendi demiyo da 4. ekip diyo? bunu bi kendine sorsana. Biz büyük yada küçük farketmez hepimiz senelerin oyuncusuyuz. Daha küçüklükten başladık. Miniklerde bile oynarken ağzımı açmazdık bizim hakkımız yendi diye. Çünkü artık olan olmuş. Sizde kabul edin olan oldu. Kırklarelinde gelip sorarsınız en iyi halk oyun antrenörü kim diye yada grup diye gelip hepsi bizi gösterir. Çoğu okula gidip bakın bakalım kaç tane kupamız madalyamız var. Önemli olan gerçi kupa ve madalya sayısı değil. İNSANLIK. Önceden de söyledim şimdi de söylerim sonra da söylerim,biz kaçıncı olursak olalım hiç kimseden,hiç bişeyden şikayetçi olmadık. Ne hakemden,ne gruptan. Seyirciden bahsediyosunuz. Lisenin yarışmasında evet kırklarelili yoktu ama ondan önce ki gün gelseydiniz kırklareliyi görürdünüz. Hepimizde yılların tecrübesi var. Antrenörümüz bize bir anne baba gibiydi saygıyı,sevgiyi,insanlığı öğretti.Çoğu oyunda el ele tutuşup oynamıyoruz diye mi beraberliğimiz olmuyo bizim? Bizde öyle bir beraberlik var ki biz kocaman bir aileyiz. Hepimiz kardeş gibiyiz abilerimiz,ablalarımız,hocamız.Şimdi şunu söylerim size sizin iki laf söylemenizle bu kocaman aile beraberliğini bozar mı?

 • irem

  Helal supersiniz

 • BetülT

  Hiç düşündünüz mü neden egoist olduğumuzu? Çok zor değil bulabilirsiniz. Yaşım kadar yarışma gören miydi neydi soruyorum kaç yöre değiştirdin? Hangi yöre popüler olduğunda onu oynadın? Neden kırklareli,tekirdağ,edirne yörelerini sadece bu iller oynuyor, çok kolaydı ya? Antrenörünüzü bu kadar övüyosunuz neden 24kal’ın adını hiç duymadık? Kırklareli yöresi oynamışsınız iyi güzel de neden karşımıza rakip olarak çıkamadınız 😀 Her yöreyi öğretmişler size o zaman antrenörünüze söyleyin de size az biraz saygı,sevgi öğretsin hatta eli değmişken halk oyunlarının rekabet değil de birlik olduğunuda öğretsin. Ekip birliğinin olması önemli ama diğer ekiplerle bu birlik yoksa bi hiçsiniz. Haa hatta yöremizi oynamışsınız biliyorsunuz o zaman 1.liğimizi kutlarken sahneden çıkmak yerine kalıp karşılıklı oynasaydık :))))

 • irem

  He canim he supersiniz her yerde sizin adiniz geciyo antrenorunuzde cok iyi adini her yerde duyduk. Bize kopek benzetmesini yaparakta gosterdiniz saygiyi nasil ogrettigini. Burayada daha bisey yazarak bizimle kavgaya girerek kendinizi düşünürsünüz baskada bisey olmaz . Birinci oldunuz tebrikler hadi simdi yol al

 • K.

  Şimdi diyceksiniz niye hep üst üste yazıyosunuz diye. Bir seferde uzun yazılıp okunmayacağını bildiğimiz için yazmıyoruz. Bizim yaşımız kadar yarışma görmüş olabilirsiniz ama bizim yaşımız kadar insanlık öğrenememişsiniz. Bir dahakine gelirken özel roman cdleri getiricem de 2-3 bişey öğretirsiniz bize. Neden hep 1.liklerimizden bahsediyoruz biliyo musunuz? Alnımızın hakkıyla kazandık çünkü o 1.likleri. Gece gündüz fark yapmadı bize. Saat geç olmuş yada olmamış oda fark yapmazdı. Sololarımız var bizim hatırlarım da bütün ekip bişeyler bulurduk antrenörümüze gösterirdik. Diyorum ya bizim ailemiz sizin gördüğünüz yarışmaların 2 katı kadar büyük. Dilerim ki bundan sonra ki yarışmalarda karşılaştığımız da sizde bir aile olup bizim karşımıza saygıyla çıkarsınız. Gelin de 2-3 göbek atalım beaa :DDD

 • K.

  İremcim tatlım ne güzel de söylüyosun sen öyle süpersiniz diye :DD ayy kıyamam ben sana sinirde yaparmıış :DD sakin ol be canım gerçekler konuşuluyo burda :DD evet heryerde duymuşsunuzdur normaldir yani kaç senelik antrenör kaç tane 1.likleri var :DD bidahaki yarışmaya seni de getirsinler beraber oynarız :DD evet 1. olduk yolumuzda adanaya kadar uzanıyo sen kocaeliden canlı yayınla izle bizi ben sana yollıycam adresi :DD

 • BetülT

  Ortaya bir laf attım üstünüze alınmışsınız bunda benim suçum yok yarası olan gocunurmuş. Adımızı hiç duymadıysanız bu yarışmada sizde yeterince derin izler bıraktık. O kadar kötü oynamışız neden herkes dibi düşmüş gibi bizi izliyordu. Çok biliyorsanız siz jüri olun he tabi işte o zaman haksız galibiyet olurdu. Yaşım kadar yarışmaya girmişsin hangisinde derecelerin var? Sen söyledin diye mi bizim seviyemiz düşüyor. Yol alması gereken biz değil sizsiniz daha katedecek çok yolunuz var.

 • tarafsiz trakyali kisi

  Abe yes abe pensıl ooo ye mare :DDD

 • Tarafsiz marslı kişi

  bi susun da uzayda rahat edelim zaten siz insanlık bizi bir rahat bırakmadınız

 • N.B.

  Hala konuscan mi betul ?

 • Adını vermek istemeyen yorumcu

  en büyük SATSO başka büyük yok!!!!!!

 • BetülT

  İnsanlığımıza,oyunlarımıza,oyuncularımıza,antrenörümüze,ilimize,galibiyetimize,birliğimize laf etmeye devam ederseniz neden olmasın?

 • irem

  Size laf eden mi vardi ki. Kendi kendinize polemige girdiniz. Hala gelmis burda ezme pesindesin

 • tarafsiz trakyali kisi

  Biz trakya kızanları olarak marstaki alk oyunlarini kiniyoruz icbiri bir trakyaya benzemez ben artvini de cok severim ama ic biri bir trakya degil sayin marsli 😀

 • Falan filan inter milan

  Ya siiiz hayırdırrrr bolüüüüm

 • Tarafsiz marslı kişi

  Sizin ülkeye büyük saygımız var ama neden ” H ” leri konuşma dilindeki gibi yazdığınızı çözebilmiş değilim sayın tarafsiz trakyali kisi 😀

 • İzmit çocu

  Sen ekibin başına benziyorsun açıkçası …

 • Tarafsiz marslı kişi

  Yalnız K. kardeş burada canlı yayın henüz yok kusura bakmeycan 😀

 • Adını vermek istemeyen yorumcu

  SAKARYALIYIZ ULAN!!!! EN BÜYÜK SATSO

 • lady möö

  Ben az onceki trakyali asil kisiligimi buldum uzayli kisi oldu mu simdi 😀

 • q

  Sizin yaptiginiz gider bizim anca hosumuza gider boluuum uzaa

 • Tarafsiz marslı kişi

  Bir gün trakyaya uğramak isteriz bizi orada misafir edersin değil mi dünyalı ?

 • lady möö

  Hof hepiniz susun ve fizik testi cozun :/

 • y

  Aman be kardesim yediniz kendinizi sakin olun azicik yarisma gecti bitti. kazanan kaybeden belli hakkinizin yendigini dusunuyorsunuz burada bize degil ytkili kisiye soyleyip aninda itirazi basip dereceye girseydiniz. Bu kadar buyutmenize hala anlam veremiyorum. Sinir oldugum bir diger sey kirklareli yoresini,hareketlerini kucuk ve basit gormeniz ama sizin tabirinizle o dugunlerde yapilan hareketler oyle kolay kolay yapilmiyo. Biz yarismadan sonra ikinci olan zonguldak ekibiyle beraber oynayip sevincimizi paylastik. Evet sonuclar acilkandiginda deli gibi cigliklar atmadik cocuk cocuk hareketler yapmanin alemi yoktu cunku. herkes kendine gelsin abi bu ne bizimle degil baskasiyla kapisin. Her birinci oldugumuzda sike yapiyoruz biz zaten he canim he ondan. avutun kendinizi tarafsizca izleyen izleyicilerimize sorun kim neymis ogrenirsiniz. Adana da bizim icin hayirli olan neyse o olucak. insallah bolgemizi guzel bir sekilde temsil edebiliriz yaptiginiz yorumlarla iyi bir ekip oldugumuzu tekrar hatirlattiginiz icin tesekkurler. Halk oyunlari bu yenilgi de var zaferde. Kirklareliye donerken mola verdigimizde edirne ekibiyle karsilastik ve hepsi bizi tebrik etti olmasi gereken buydu ornek alin biraz sisirmeyin artik bizi yeter yani

 • Sakarya çocu

  Abiim siz ne diyonuz lan ben diyorum en büyük sakarya en büyük ekip SATSO siz hala tırıvırı

 • gökhan hoca

  ben artvin ekibindenim tamam siz 1. siniz bölgemizi en iyi şekilde temsil edin finalden sonra herkes söyliyceğini söylesin zaten finalde her şey anlaşılır ki zaten siz yine 1. olursunuz sonuçta kaç yıldır oynuyosunuz yani kaç bölge kaç türkiye yarışması gördünüz deneyim falan bol sizde . ekibin kardiside size moral falan versin şaklabanlığını yapsın keyfiniz yerine gelir çok konuşkan birine benziyo zaten . başarılar kırklareli insallah 1. olursunuz bölgemiz kazanır

 • asdffadf

  bide selime diye roman havası var dinleyin karşılıklı oynarız :DD

 • sadasd

  ahahahahah yoksa senn????

 • K.

  Evet ben ekibin kardisiyim abi herkese gerektiği morali de veriyorum allah şükür ve ekibimle de gurur duyuyorum. 4. olsaydı da gurur duyardım 1. olunca daha fazla gurur duydum. Umarım dediğin gibi olur finalde 1.cilik duygusunu tadarız. Desteğin içinde sağol eksik olma.

 • .

  Sen bizi daha kesemiyon be kardesim

 • asdffadf

  Biz sizi 1.liğimizle yeterince kestik

 • Adını vermek istemeyen yorumcu

  biz Tatangalarız hem evde hem deplasmanda… bize farkmaz

 • asdffadf

  O zaman kamon beybisi

 • S.E.

  satso en buyuk sakaryaliyiz ahababisi

 • Sakarya ve Kocaeli

  adanaya giderken bu iki ilden geçmeyin siz ama dönerken bi ısmala köfte bi pişmaniye ısmarlarız biraz olsun moreliniz düzelir belki :d

 • asdffadf

  Sakaryaya laf mı attık parazit yapma araya

 • y.d

  Gelirdikte malum bolgeyi temsil ediyorsunuz yarismadan once sizi benzetmek istemeyiz

 • Sikko

  gelip burda hala 1.yiz diye dolanip duruyonuz abi ben ona sasiyorum

 • kardi

  kardi tamam sustur ekibini bende susturuyom videonun altını pisletmesin kimse adanada görücez ne olucağını

 • K.

  ekibim şuan zaten konuşmuyo ki başkaları kavga ediyo. aynen öyle uzamasın artık adanayı heycanla bekliyoruz.

 • BetülT

  O iş bizde siz rahat olun. Sizinle tanışmayı çok isterdik. Ama kötü bi başlangıç oldu. Herneyse olanda oldu zaten büyütmeye gerek yok başarılarınız devamını dileriz 😀

 • Susun

  tamam sadece adam gibi yorum yapacak olan yazsın

 • KIRKLARDAN

  Halk oyunlarında iyi olan kazanır demek ki iyi olan KALmış ki kazanmışlar , üstelik aranızda iki ekip var fazla konuşmaya gerek yok bence.

 • 40lar

  OK 🙂

 • A.B

  BAZEN HİÇBİR ŞEY SÖYLEMEMEK HERŞEYİ SÖYLEMEK DEMEKTİR (ANONİM)

  HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR

 • Arkadaşlar bir halk oyuncuya yakışır şekilde yorumlar yapalım. Lütfen..