Ana Sayfa / Yarışma / 2012 Üniversiteler Arası Horonlar Grup Yarışması Sonuçları
Üniversite Sporları Federasyonu

2012 Üniversiteler Arası Horonlar Grup Yarışması Sonuçları

2012 Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması Horonlar Grubu 1 Nisan 2012 tarihinde Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.
Üniversite Sporları Federasyonu
İşte Sonuçlar:

Düzenlemesiz ( Geleneksel ) Dal
1- Gaziantep Üniversitesi – Trabzon Yöresi – 84.07 ( Üçüncü )
2- Kastamonu Üniversitesi – Trabzon Yöresi – 83.00
3- Giresun Üniversitesi – Trabzon Yöresi – 88.00 ( Birinci )
4- Kara Harp Okulu – Trabzon Yöresi – 80.53
5- Karadeniz Teknik Üniversitesi – Trabzon Yöresi – 84.80 ( İkinci )
6- Rize Üniversitesi – Rize Hemşin Yöresi – 76.20

Düzenlemeli ( Stilize ) Dal
1- Karaelmas Üniversitesi – Artvin Yöresi – 75.47
2- Düzce Üniversitesi – Artvin Yöresi – 61.60
3- Artvin Çoruh Üniversitesi – Artvin Yöresi – 76.53 ( Üçüncü )
4- Kocaeli Üniversitesi – Artvin Yöresi – 80.27 ( Birinci )
5- 19 Mayıs Üniversitesi – Artvin Yöresi – 78.93 ( İkinci )
6- Rize Üniversitesi – Artvin Yöresi – 72.13
7- Karadeniz Teknik Üniversitesi – Trabzon Yöresi – 71.67

Buna da bak

2016 THOF Grup Merkezleri ve Katılacak İller

2016 THOF Grup Merkezleri ve Katılacak İller

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ( THOF ) 2016 yılı faaliyet programına göre yapacağı yarışmaların grup …

 • akuli

  Sadece ve sadece acız durumda olanlar saldırıda bulunmaktan kacınmaz!!! Zonguldak orduda duzenlenen yarısmada ıkıncı oldu sanlıurfa fınaleınde de bızım bı basamak ustumuzde ve 1.80 lık bı farkla gectı.. cokmu buyuk fark 🙂 kafaları guzel ınsanlar sızı 😀 ne konusursanız konusun ne afkurursanız afkurun degısen bıse yok …. dayıylaysa dayıyla amcayla sa amacayla ….

 • Elif Sayaroğlu

  siz muhattaba alınacak yapıya sahip değilsiniz.artvin çoruh üniversitesi ekibinde de artvin kulupleri adı altında da oynadım bununlada gurur duyuyorum çünkü gerçek artvin oynadım söylenilen öğretilen ne ise kendi adıma onu uyguladım eğitmenlerime de çok çok teşekkürlerimi sunuyorum.ben herzaman burdayım yakın takipteyim gökhan sıkıntın olmasın ben çoruhun çok iyi olduğundan bahsetmendim algılamanı iyi kullan.sahnedeki oyunu iyiydi adımları yere sağlam basmaları çöküşler vs anlayabiliomusunn.çok iyi olabilirdi olamadı. tartışma yapma sen aldığın puana ve finaline odaklan.oyunu herkes o sahneye aksettiremez oyunların ne anlam ifade ettiğini bilerek oynayacaksın.ayrıca yöresel özellik taşımayan bir figürü nekadar oynarsan oyna ayaklarını tavana kadar da kaldırsan jürinin gözüne hiç bir değer taşımaz , yönetmeliği okuyarak yorumunu yap.

 • acarabatum34

  Otantikmişş seneye görün silah, tan
  kla,topla sahaya nasıl artvin ekipleri iniyo 🙂

 • criccus

  ya çoruh üniversitesine sadece şu en basit ayrıntıyı söyliyim geçen sene üç eteklerinizin boyu biri yerde biri gökteydi kostümde birliği düzeni sağlayamayan bi ekipten nasıl oyunlarda düzen disiplin ve şahane bi çizgi bekleyebilirsin ne yazıkki artvinden çok uzun zamandır iyi artvin ekipleri çıkmıyo keşke bu yörelerini en güzel oynadıklarını ve yöresel olduklarını idda eden arkadaşların ekipleri dedikleri gibi olsada bizde artvin bu işi yapıyor diyip gururlansak ama ne yazıkki başaramıyorlar….

 • Kbü

  yarışma cidden güzeldi yarışmak o heyecan güzeldi lakin hiç sportmen bir sonuç olmadı. o kadar ekip arasından tek ayakta alkışlanan ve herkes tarafından beğeni toplayan ekiptik lakin sonuç içler acısı. ama biz kafkas ekibi olarak elimizden geleni yaptık. yenilsekte yinede başımızı indiremediler orada herkese kendimizi tanıttık nsevdirdik. burada tartışmanın anlamı yok arkadaşlar herkes icrasını güzel yaptı. adaletsizlik bizlerde değil eline kağıt kalem alıp kendini o masa başında adam sayanlarda. hepimizin asıl amacı ülkemizin güzide halk oyunlarını unutturmamak bunu yaşatmak. orada verilen 1. lik 2. lik ödülleri olamaz. neye göre kime göre yargılayabilirlerki sonuçta.

 • Elif Sayaroğlu

  criccus kıyafetlerden bahsetmişsin aç bak oku yönetmeliğini diz altı üçetek ve iç etek onu takip etmeli ve 1.sıradaki ile diğer sıralardaki insan boyları aynı değil ona uyarlanarak yapılıyor örneğin 1.sıra ile 20.sıra – 2sıra ile 19sıra diye boy sıralaması eşitlenerek üç ve iç etekler dizayna giriyor.boş yorum yapma.1.70 lik kıtafeti 1.60 lık insana giydiremessin.algılayabildin miii.

 • criccus

  bende onu diyorum siz giydirmişiniz yanyana geldimi kıyafetlerde üç etek boyları 16 kızında birbirinden farklı sen algılayamamışsın ben ona üzülüyorum şuan kurallarıda bana öğretmeye kalkma sen giderken ben dönüyodum anlarsın bilgimi sınıycak düzeyde değilsin elif hanım yaptığın yorumlar bu işle ilgili bilgini ortaya koyuyo yeterince 😀

 • tekeli 15

  arkadaslar kusura bakmayın o kadar yorumu okuduktan sonra yorum yapma geregi duydum arkadaslar siz neyin tartısmasını yapıyorsunuz yaa bizim yaptıgımız kültür faaliyeti amacımız yöremizin oyunlarını tanıtmak elbette bir amacımız var elbette herkes emek verip geliyor ama kazanılan başarılara neden bu kadar düşmanca yaklasıyorsunuz zaten ne zaman yarısmada dereceye girilse altında hemen birsey arıyorsunuz bence çok yanlıs bunlar.bende üniversitede oyuncuyum makü halkoyunları ekibinde bende yıllarca oynadım ama burdaişimiz birbirimize ahkam kesmek degil kazansakta kaybetsekte yine türk halkoyunları kazanıyor yine halkoyunları sevdalısı insanlar kazanıyor.Bizim amacımız insanları bu işe yöneltmek ama siz ne yapıyorsunuz durmus burda kavga ediyorsunuz arkadaslar yapmayın gözünüzü seveyim.Geçen sene kara harp okulu yarısmayı kaybetti kocaeli türkiye 3 oldu ama biz hiç bir zaman birbirimize çemkirmedik birbirlimizi tebrik ettik dogru olanda bu bence.Dereceye giren giremeyen bütün arkadasları kutluyorum halkoyunlarına gönül verdikleri için türkiye finalinde görüşmek dilegiyle arkadaslar herkese kolay gelsin allah yardımcınız olsun iyi geceler

 • tekeli 15

  arkadaslar kusura bakmayın o kadar yorumu okuduktan sonra yorum yapma geregi duydum arkadaslar siz neyin tartısmasını yapıyorsunuz yaa bizim yaptıgımız kültür faaliyeti amacımız yöremizin oyunlarını tanıtmak elbette bir amacımız var elbette herkes emek verip geliyor ama kazanılan başarılara neden bu kadar düşmanca yaklasıyorsunuz zaten ne zaman yarısmada dereceye girilse altında hemen birsey arıyorsunuz bence çok yanlıs bunlar.bende üniversitede oyuncuyum makü halkoyunları ekibinde bende yıllarca oynadım ama burdaişimiz birbirimize ahkam kesmek degil kazansakta kaybetsekte yine türk halkoyunları kazanıyor yine halkoyunları sevdalısı insanlar kazanıyor.Bizim amacımız insanları bu işe yöneltmek ama siz ne yapıyorsunuz durmus burda kavga ediyorsunuz arkadaslar yapmayın gözünüzü seveyim.Geçen sene kara harp okulu yarısmayı kaybetti kocaeli türkiye 3 oldu ama biz hiç bir zaman birbirimize çemkirmedik birbirlimizi tebrik ettik dogru olanda bu bence.Dereceye giren giremeyen bütün arkadasları kutluyorum halkoyunlarına gönül verdikleri için türkiye finalinde görüşmek dilegiyle arkadaslar herkese kolay gelsin allah yardımcınız olsun iyi geceler…