Ana Sayfa / Yarışma / 2016 THOF Aydın Kuşadası Zeybekler Grup Yarışması Sonuçları
2016 THOF Aydın Kuşadası Zeybekler Grup Yarışması

2016 THOF Aydın Kuşadası Zeybekler Grup Yarışması Sonuçları

2016 Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Aydın Kuşadası Zeybekler Grup Yarışması 27 Mart 2016 tarihinde Aydın Kuşadası’nda gerçekleştirildi. Zeybeklerin tüm hünerlerini gösterdiği bu güzel yarışmanın sonuçları aşağıdadır.

Geleneksel Düzenlemesiz (Otantik) Dal

Minikler
1- Manisa Akhisar Gençlerbirliği Spor Kulübü – Manisa Yöresi – 82.60
2- Uşak Gül Gençlik ve Spor Kulübü – Uşak Yöresi – 85.00
3- İzmir Aliağa Belediyesi Helvacı Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 87.20 ( Birinci )
4- Aydın AYDANS Gençlik ve Spor Kulübü – Aydın Yöresi – 83.00
5- Balıkesir Altı Eylül Ortaokulu Gençlik ve Spor Kulübü – Balıkesir Yöresi – 85.20

Yıldızlar
1- İzmir Menemen Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 88.80 ( Birinci )
2- Kütahya Gençlik Merkezi Spor Kulübü – Kütahya Yöresi – 84.60
3- Çanakkale Mahmudiye Spor Kulübü – Çanakkale Yöresi – Katılmadı
4- Balıkesir Altı Eylül Ortaokulu Gençlik ve Spor Kulübü – Balıkesir Yöresi – 86.80

Gençler
1- Balıkesir Cumhuriyet Anadolu Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü – Balıkesir Yöresi – 83.60
2- Manisa Akhisar Gençlerbirliği Spor Kulübü – Manisa Yöresi – 89.20
3- Uşak Dans ve Sanat Atölyesi Gençlik ve Spor Kulübü – Uşak Yöresi – 81.40
4- Kütahya Gençlik Merkezi Spor Kulübü – Kütahya Yöresi – 85.80
5- Aydın İncirliova Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü – Aydın Yöresi – 86.00
6- İzmir Aliağa Belediyesi Helvacı Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 89.60 ( Birinci )

Büyükler
1- Uşak Gençlik Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü – Uşak Yöresi – 84.00
2- Kütahya Turizm Dans ve Folklor Araştırma Derneği Gençlik ve Spor Kulübü – Kütahya Yöresi – 87.20
3- Balıkesir Pamukçu Bengi Gençlik ve Spor Kulübü – Balıkesir Yöresi – 86.80
4- Aydın AYHOT Gençlik ve Spor Kulübü – Aydın Yöresi – 90.60 ( İkinci )
5- Çanakkale Belediye Spor Kulübü – Çanakkale Yöresi – 82.60
6- Manisa Yunus Emre Belediyesi Spor Kulübü – Manisa Yöresi – 86.40
7- İzmir Balçova Belediyesi EFEM Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 92.00 ( Birinci )

Geleneksel Düzenlemeli(Stilize) Dal

Minikler
1- Balıkesir Ayvalık Spor Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 80.80
2- Uşak Gazi Mustafa Kemal İlkokulu Gençlik ve Spor Kulübü – Uşak Yöresi – 77.00
3- Çanakkale Danshane Sanat Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü – Çanakkale Yöresi – 84.00
4- Manisa Şehzadeler Belediyesi Spor Kulübü – Manisa Yöresi – 71.60
5- İzmir BORDER Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 89.20 ( Birinci )
6- Kütahya KÜFAD Gençlik ve Spor Kulübü – Kütahya Yöresi – 85.00

Yıldızlar
1- Kütahya Gençlik Merkezi Spor Kulübü – Kütahya Yöresi – 77.20
2- İzmir Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 89.80
3- Aydın Elifname Gençlik ve Spor Kulübü – Aydın Yöresi – 91.40 ( Birinci )

Gençler
1- İzmir Bayraklı Belediyesi BAYFEM Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 90.60 ( Birinci )
2- Kütahya Gençlik Merkezi Spor Kulübü – Kütahya Yöresi – 82.00

Büyükler
1- İzmir Tuana Gençlik ve Spor Kulübü – Van Yöresi – 86.00
2- Çanakkale Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü – Çanakkale Yöresi – 89.40 ( Birinci )
3- Uşak Ulubey HEM Müdürlüğü Gençlik ve Spor Kulübü – Uşak Yöresi – 84.90
4- Kütahya KÜFAD Gençlik ve Spor Kulübü – Kütahya Yöresi – 88.00
5- Balıkesir Pamukçu Bengi Gençlik ve Spor Kulübü – Balıkesir Yöresi – 88.60
6- Aydın Elifname Gençlik ve Spor Kulübü – Kafkas Yöresi – 86.00

Tüm ekiplerimizi tebrik ederiz. Ayrıca finale katılmaya hak kazanan ekiplere de başarılar dileriz..

Eğer video çalışmıyorsa veya yazıyla ilgili şikayetiniz varsa buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz.

Buna da bak

2014 THOF Büyükler Türkiye Şampiyonası Sonuçları

2014 THOF Büyükler Türkiye Şampiyonası Sonuçları ve Videoları

2014 Türkiye Halk Oyunları Federasyonu İstanbul Büyükler Türkiye Şampiyonası Geleneksel Düzenlemesiz Dal 1- Kahramanmaraş Suzan …