THOF İntibak Kursları için Bilgilendirme Yayınladı

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun (THOF) yakın zaman önce Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile yaptığı protokol ile usta öğreticilere 2. Kademe Antrenör olma hakkı tanıdı. Bu haktan yararlanabilmeleri için intibak sınavına tabii olmak gerekiyor.

THOF intibak kursları için harekete geçti ve kurs öncesi yapılması gerekenler konusunda bilgilendirme yaptı. Aşağıda vereceğimiz bilgilendirme THOF’un sitesinden alıntıdır.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE YAPILAN PROTOKOL ÇERÇEVESİNDE 81 İLİMİZDE BULUNAN HALK OYUNLARI USTA ÖĞRETİCİLERİNİN FEDERASYONUMUZA İNTİBAK YAPTIRABİLMESİ İÇİN İLLERİNDE BULUNAN HALK EĞİTİM MERKEZLERİNE 02 MART 2012 CUMA GÜNÜNE KADAR BAŞVURUDA BULUNMALARI GEREKMEKTEDİR.BAŞVURUNUN YAPILABİLMESİ İÇİN FEDERASYONUMUZUN GARANTİ BANKASI ANAFARTALAR ŞUBESİ’NDE BULUNAN 711 – 6299474 (TR31 0006 2000 7110 0006 2994 74) NOLU HESABINA “USTA ÖĞRETİCİ İNTİBAK KURSU ÜCRETİ” AÇIKLAMASI İLE 200,00 TL YATIRILMASI,AŞAĞIDA YAZILI BELGELERİN TEMİN EDİLMESİ VE “BELGEYİ YÜKLEYİN” KISMINDA YÜKLEYEBİLECEĞİNİZ KURS KATILMA BAŞVURU FORMUNU DOLDURULMASI GEREKMEKTEDİR.

NOT: BU İNTİBAK KURSU MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN VERİLEN “USTA ÖĞRETİCİ” BELGESİNİN İNTİBAK İŞLEMLERİ İLE İLGİLİDİR. 1.KADEME YARDIMCI ANTRENÖRLERİMİZİN , 2.KADEME ANTRENÖR OLMASI İÇİN AÇILAN BİR KURS DEĞİLDİR.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Usta Öğretici Belgesinin Aslı Veya İl, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Aslı Gibidir Yapılmış Nüshası (Başka yerlerde yapılmış Aslı Gibidir Kaşeleri kabul edilmeyecektir.)

2- Eğer Var İse I. Kademe Yardımcı Antrenörlük Belgesinin Fotokopisi

3- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

4- Diploma (En Son Mezun Olduğu Okulun) Fotokopisi

5- Savcılık İyi Hal Kağıdı.(Son Altı Ay İçerisinde Alınmış)

6- Kurs Katılım Ücreti (200 TL) Federasyon Hesabına Yatırdığına Dair Banka Dekontunun Aslı

7- Üç Adet Vesikalık Resim .(Son Altı Ay İçerisinde Çekilmiş)

8- Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden Cezası Olmadığına Dair Yazı..(Son Altı Ay İçerisinde Alınmış)

9- Kurs Katılım Başvuru Formu (“bilgiyi yükleyin kısmında ulaşabilirsiniz.)

İRTİBAT İÇİN ; HER İLDEKİ İL TEMSİLCİSİNE ULAŞABİLİRSİNİZ.
GENEL SEKRETERLİK ; 0312 – 3106564
HAKAN EVCİMAN ; 0506 772 36 90

Kurs Belgesini indirmek için tıklayınız..

Yapılan bu bilgilendirme ile başvuran usta öğreticiler belirlenecek ve ona göre sınav merkezleri belirlenecektir.

Saygılarımla..

Buna da bak

2020 THOF 2.Kademe Antrenörlük Kurs Duyurusu

2020 THOF 2. Kademe Antrenörlük İntibak Kursu Duyurusu

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu 2020 yılı içinde 2. Kademe Antenörlük belgesi için Usta Öğreticilere intibak …

13 yorumlar

 1. 2012 deki kursa katılamadım 2013 te de kurs açılacak mı?

 2. 12-13mayıs -26-27mayıs kurs kaçla kaç arası ve nerede başlayacak…..

 3. semayir anlayan

  12ve 13 mayıs

 4. semayir anlayan

  mutlaka katılın arkadaşlar bu kursa birdahaki seneye açacak olduğumuz kurslarda engel olabiilir katılmayanlar icin duyumlara göre 1nisandan sonraki hafta sonları için yapılacak diyorlar

 5. semayir anlayan

  arkadaşlar 1 nisandan sonraki hafta sonları olcakmış duyumlara göre mutlaka bu kursa katılın katilmasanız bidahaki açacak olacağınız kurslarda engel olabilir.

 6. thof sitesinde 8 marta kadar ildeki sayıların bildirilmesi istenmiş bu ara belli olur heralde…

 7. Aysel Hasdemir

  Kurs ne zaman başlayacak belli oldu mu?

 8. 91 yılından beri usta öğreticil,ik yapıyorum.1991 yılında usta öğreticilik başarı belgesi aldım, belgede diyorki;4 sene devam ederek öğreticilik yapmaya hak kazanmıştır diyor.bu belge ile hakemlik kurslarına katıldım kazandım ama
  2.intibak için başvurdum herşeyimi hazırladım.ama şimdi haber geldi belgem in geçerli olmadığını il temsilcim söyledi.federasyondan geri döner dedi.şu anda şoklardayım ne yapacağımı bilmiyorum.bana yol gösterin lütfen…….

 9. Başvuru süresi bittikten sonra ildeki katılıma bakılacak. Eğer başvurduğunuz ilde 40 dan fazla katılım olursa o il de kurs açılacak. Ancak katılım 40 altında kalır ise başka bir ilde kursa katılma imkanınız olacak.

  2 Mart son başvuru tarihi. O tarih bittikten sonra yukarıda saydığım süreç işleyecek. Bu süreç belli olmadığı için intibak kurslarının süresi hakkında bilgi mevcut değil. Bu süreçten sonra tam tarihler netleşecektir.

 10. kurs nezaman başlayacak nasıl olacak bilgi verebilirmisiniz?

 11. Hocam kesinlikle intibaka katılın..

  Zaten intibak kursunun amacı antrenörlükte verilen farklı dersleri vermek. Siz birçoğunu yardımcı antrenörlükte zaten aldınız. Bu sebeple çoğu dersten de muaf olacaksınızdır.

  Kaçırmayın derim..

 12. osman öztürk

  1. kademe yardımcı antrenörlük belgem var ve usta öğreticilik belgem de var, bu durumda intibak’dan yararlanmam mı daha mantıklı olur, yoksa 1.kademeden 2.kademe’ye yükselme sınavını mı beklemem daha mantıklı olur?
  teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir