Kırklareli Atatürk Ortaokulu – Kırklareli Yöresi

2013 Meb Kocaeli Grup – Kırklareli Atatürk Ortaokulu

Video 10 saniye icinde yuklenecektir...

Buna da bak

2023 THOF Büyükler Final - Yalova Turizm Follklor Arge SK - Fethiye

2023 THOF Büyükler Final – Yalova Turizm Folklor SK

Yalova Turizm Folklor SK, 2023 Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından 17-18 Kasım 2023 tarihlerinde Gazi …

55 yorumlar

 1. sizi yenip 1. olduğumuzdan beri canım 😀

 2. siz ne anlatıyosunuz bursa falan ne zaman dan beri karşılamalar bize kafa tutar oldu

 3. konyayı gezip gördünüz mü? kaçıncı oldunuz orda :d iz yine 4. yüzz 😀 ekibimle gurur duyuyuoru 😀

 4. ee demekki konyaya kısmetmiş 😀

 5. Çok fAzla Konuşmayın Bence Bursa Ekibi Sİz Oraları Göremediniz Oraya gidip Çıkmak Ta bir onurdur 11 ekipten 4. olmak tabi bir marifettir ne kadar zorlu ekip olsada siz orda 4. bile olmassınız bn buna eminim 😀

 6. ne oldu bursa yinemi nemdik sizi yoksa? betü arkadaşımın yazdığını çok beyendim 😉 çok iyi yazmışsın canım 😀 nokta konulmuş aynı yarışmadaki gibi söze gerek yok bence bursa.(NOKTA)

 7. Bende adımla sanımla çekinmeden bu yazdıklarınıza cevap veriyorum. 15 yaşındayım. 7 yıllık Kırklareli Yöresi oyuncusuyum. Kırklareli’nin en iyisi bizleriz hatta bölgeninde. Bu video 2757 kez görüntülenmiş. Çok merak ediyorum kaçını siz izlediniz de hala hatalarımızı görmeye çalışıyorsunuz ? Olmuş bitmiş bir şey. Kaybetmişsiniz. İnşallah nice 1.likler kazanırsınız ne diyelim. Ama hakemlere gidipte bir sürü hataları var 1. biz olmalıydık falan diye kavga çıkartmakla 1. olunmuyor. Biz bölgede 1. olup bölgemize temsilen Eskişehir’e gitmişiz. Amacımız bölgemizi en iyi şekilde temsil etmekti. 11 ekipten 4. olmaya sevindiğimiz söylenilemez. Ama Türkiye 4.lüğünden bahsediyoruz. Yani sizin oraya gidip ilk 5e giremeyeceğiniz bi konudan. Bölge 2. si olmuşsunuz Türkiye 4.lüğümüze laf ediyorsunuz. Madem küçümsüyorsunuz o zaman siz gidip yarışsaydınız. Şimdide terbiyeden bahseden Tülay Hanım’a gelelim. Hanım mı demeli abla mı demeli teyze mi demeli yada 15 yaşında çocuklarla laf kavgasına girip kendini düşürdüğü için adıyla mı hitap etmeli ?? !! Evet terbiyesiz oluyoruz çünkü sizin terbiye anlayışınız 1. olan ekibin namusuna kadar laf eden annesine babasına küfür eden mağlubiyeti yediremeyip hala internet sayfalarından ta Bursa’dan Kırklareli’ne koskoca kadının küçücük çocukları alay konusu yapmasından ibaret. Bu yüzden çok terbiyelisiniz. Oyuncularınızı suçlamıyoruz çünkü daha antronörleri terbiye olmamışken oyuncuların terbiye olması çok zor. Acaba bizim yöremizi biliyor musunuz da denklem gibi diyorsunuz. Hatırlatayım denklemler zordur. Denklemi çözüp başarmak gibi. Denklemi çözmeniz yani bizi geçmeniz için her ayrıntıyı bilmeniz gerekir,önce hangi işlem yapılır bunlarda tabikiii. He tabi siz benim bu yazdığım şeyi yine 2 biraya, barlara, yemek masalarına yorumlayacaksınız. Ne isterseniz onu düşünün. HALK OYUNLARI KARDEŞLİKTİR. Biz bunu Eskişehir’de öğrendik. Bizden sonra çıkan ve 3. olan Artvin ekibi biz oynadıktan sonra antronörleri dahil geçmiş olsun tebrikler dediler. 1. olan ekibe tüm yarışmacılar haketti gözüyle baktılar. Tebrik ettiler. Kimsenin ağzından şike yada 2-3 bira lafı çıkmadı. Kimse kimsenin namusuna laf etmedi. Kimse onların videolarının altına saçma sapan yorumlar yazmadı. Demekki tüm türkiyedeki halk oyunları ekibi kül kedisi siz yani Bursa ekibi kül kedisine düşman üvey kardeşlersiniz. Kötülüğün kimseye faydası yok kendinizi düşürmek istemiyosanız iyimser düşünün. Umarım açıklayıcı olmuşumdur. Sizinle daha ağır konuşup seviyenize inmek istemeyiz. Ve tekrardan söylemek istiyorum. TÜRKİYE 4.SÜ OLDUĞUMUZ İÇİN GURUR DUYUYORUZ !.

 8. TÜRKİYE 4.LERİ

  Siz nasıl insanlarsınız biz hala daha bunu çözemedik.Sizin bizimle gurur duyacağınız yerine bizimle dalga geçiyosunuz.Çünkü biz şerefimizle,onurumuzla ve dürüstlüğümüzle Marmara Bölgesini temsil ettik sizin yapamadığınız gibi.Sizde hala gelmiş burda bize yorum yapıyosunuz artık yeter uğraşmayın bizimle.Siz Bölgede 2. oldunuz biz ise Türkiyede kaç ekip varken o ekiplerin arasında Türkiye 4.sü olduk işte farkımız buradan anlaşılıyor.Siz daha Türkiye Finaline bile gidemediniz üstelik bizim Konya’da düzenlenecek THOF Yıldızlar Türkiye Finallerine de gideceğiz ve artık lütfen bize çekememezliğinizi bırakın ve aradaki farkımıza bakın.VE TEKRAR GURURLA SÖYLÜYORUM Kİ BİZ TÜRKİYE 4.LERİYİZ !!!

 9. canım biz kocaman türkiye 4. olduk siz bölgede elendiniz senin yaptığın iş bırak bu işleri devlet su işleri yani 😀

 10. bende yazıyorum arkadaşlarımın adını vermeme sebebi sizden korktuklarından değil okulumuzun adını verip kimin doğru kimin yanlış olduğunu söylemek sen mi yürklisin? hahaha 😀 sizin gibi iftiracılara ne zamandır yürkli diyolar 😀

 11. hocanız buyuklerınız sızın adlarınız yok atatük ilköğretim adı altında yazarken ben adım sanımla çekinmeden yazıyorum özgecim ..en azından cesaretlı ve yureklı oldugumu dusunuyorum ewet cok gulduk hepimiz birinci olmayımı düşünüyordunuz orada yoksa…

 12. çok gururlu bir şekilde yazıyorum ki 4. olduk bir arkadaşımın diyişiyle bu seferde bira ısmarladık ama bira bayat çıktı 😀 tülay abla seni kınıyorum senin bu yazdıklarını anneme okutum annem öğrencilerden birimi dedi 😀 kendini bir hırs yerine küçük düşürüyorsun yazık 😀 öğrencilerine gelince siz bölgede 3. oldunuz eyyy bursa kendinize gelin eğer siz gelseydiniz bursayı rezil ederdiniz neyseki bölgede 3. oldunuzda 3.yüz diye kutladınız 😀 ya amacınız ne anlamıyorummmm 😀 seneye gelince seneyi çok heycanla bekliyorum yine genel provodan sonra ağlamanızı sonra 3. olunca suratınızı 😀 ya tülay abla sana ve ekibine çok teşekkür ederim bizi her okutumuzda kahkayla güldürdünüz için

 13. eskişehir de ne mi aldık ? Türkiye de onca ekip varken onları eleyip finale gelen 11 ekip arasından türkiye 4.lüğünü aldık. gurur verici.

 14. kırklareli ekibi eskişeherden ne aldığınızı bi yazsanıza buraya HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

 15. bedirhan ramazan

  eskişehiri gezip gördünüz mü güzel mi oralar ? hahahahahahahahahahahahahahah 🙂

 16. eşkişehiri gezip gördünüz müüüüüüüüüüü? hahahahahahahahahahahahahahahahah

 17. kırklareli ekibi eskişeherden ne aldığınızı bi yazsanıza buraya HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

 18. kaçıncı oldunuz?

 19. Altıparmak Ortaokulu

  2 Bira için gönlünü satan şerefsizler …

 20. seneye yokuz biz liseye geçyoruz orda görşürüz anca öğrenilen hareketi herkez yapar rahat ol canım sen ayrıca biz eskişehirdeyiz neyin mabetini yapıyosunuz ?sonuç belli kapayın konuyu.

 21. Bedirhan Ramazan

  Kırklareli Efesi seni Seneye Bu sözünü yedirceğimizden eminiz sen rahat ol tamam mı sadece 1 sene bekle ve seneye olucakları gör.

 22. Bedirhan Ramazan

  Haha bizde suçlarınızı üstlenmenizi beklemiyoduk zaten ama gercekten yalan atmakta üstünüze yok siz hakkınızla kazandığınızı hakketiğinizi düşünüyosanız helal lan size birincisiniz Biz sizin bu oyunlarınızı 23 nisanda da oynuyoruz zaten başka söze gerek yok. HERŞEY ZATEN ORTADA

 23. seneye biz olmayacağız o ekipte ama merak etmeyin karşılıklı gülmeye devam edersiniz.

 24. Kırklareli Anadolu Lisesi

  eğer bizim antrenörümüz bira ısmarlayıp şike yaptırsaydı bütün ekiplerimiz birinci olurdu. siz kendinize yediremiyorsunuz. hatayı başkalarında aramak yerine kendinizde arayın.

 25. çocuklar hocanız çok gülmesin seneye güldürürüz evelallah biz onu …ben kahvemi alıp oturacak. bir kadın değilim ve hepinizden daha tecrübeli ve büyüğüm once saygılı olmayı oğrenın olurmu..

 26. Sayın KIRKLARELİLİ rumuzlu arkadaşım keşke isminle o yazıyı yazsaydın da sana ona göre hitap edebilseydim.
  Yazın da diyorsun ki SİVAS ta ki yarışmada varlığınızı bile bilmiyorduk. Bilemezsiniz tabi ki çünkü siz o yarışmada 87.40 la TÜRKİYE 6.LIĞINI , BİZ İSE 89.20 ile TÜRKİYE 3.LİGİNİ elde etmiştik. Aramızda İZMİR KARŞIYAKA HASAN PINAR ÇALI OKULU İLE ARTVİN GAZİ OKULU olduğundan BİZLERİ fark etmeyişiniz gayet
  doğaldır. Ama İZMİT’TEKİ FİNALLERDE ARAMIZDA HİÇ KİMSE YOKTU……!
  Bizim BURSA ALTIPARMAK FETHİ AÇAN ÇİÇEK olarak sitem etmemiz sizlere değil ki, o finallerde görev yapan ve hakkaniyetle davranmayan hatta oyunculara, hocalara, seyirciye ve en önemlisi olan EMEĞE SAYGISI olmayan HAKEMLERE….? ÜZERİNE BASARAK YİNELİYORUM TÜM HAKEMLERE DEĞİL.!
  Hatta ve hatta siz rakibimize HİÇ ama HİÇ DEĞİL. Sizler niye üzerinize alınıyorsunuz ki? Bir anlam veremedik.
  Dünyaca ünlü bir düşünür der ki KENDİ YAPTIKLARI DAVRANIŞLARDAN EMİN OLAN KİŞİLER ,BAŞKALARININ
  KENDİLERİ HAKKINDAKİ SÖYLEDİKLERİNİ ASLA DİKKATE ALMAZLAR. Bu sözün doğruluğunu bizlere ispatlamış oldunuz teşekkürler.Tekrar tekrar dile getiriyorum bizler HAKEMLERDEN her zaman sadecene DÜRÜST, ADİL, TARAFSIZ, SEYİRCİYE VE OYUNCUYA HATTA EN ÖNEMLİSİ DE EMEĞE SAYGILI bir yönetim istiyoruz. Sadece kendimiz için değil HERKES için İSTİYORUZ, İSTİYORUZ, İSTİYORUZ……Sizce çok mu istediklerimiz? Soruyorum Herkese BUNDAN ÖNCE HAKEMLİK YAPMIŞ, HALEN YAPMAKTA OLAN VE BUNDAN SONRA YAPACAK OLAN KİŞİLER Bizler BÜYÜKLERİ Olarak hayatlarının baharında olan küçücük bedenlere, bir video kaydedici gibi her şeyi saniyesi saniyesine kaydeden devasa beyinlere nasıl hak yenerek haksızlık yapıldığını mı? yoksa nasıl hakkın haklıya
  verilerek hakkın yerini bulduğunu mu? Kayıt yapmalarına izin vermeliyiz.Unutmayalım ki DÜNYA ÇAPINDAKİ TÜM YARIŞMALARDA BRANŞI NE OLURSA OLSUN HAKEM YÖNETİMLERİ ADİL, DÜRÜST VE TARAFSIZ OLUNCA BİRİNCİLİKLER, İKİNCİLİKLER VE ÜÇÜNCÜLÜKLER HER ZAMAN GERÇEK SAHİBİNİ BULUR. KİŞİLER KİM OLURSA OLSUN HİÇ FARK ETMEZ. SONUÇLARDA HİÇ BİR ZAMAN KİŞİLERİN KALPLERİNİ ACITMAZ…!
  HERKESE SAYGILARIMLA…….

 27. Siz bir yarışmayı bu kadar büyütüyosunuz ama olan olmuş artıkın bi geri dönüşü yok olsa zaten sizde olurdunuz 😀 Ama buna izin vermiycez 😀 Tamam Tülay abla folklörcü ola bilirsin ama buna hayatını vermiş insanlar var sen bence al eline kahveni otur televizyonun karşısına seneye oluruz de 😀 ama bil ki kırklareli olarak 1. liğimizi Koruycaz ! KIRKLARELİ ATATÜR ORTA OKULU HALK OYUNLARI EKİBİ OLARAK!

 28. Evet hatalarınızı kabul etmekte bir erdemlik. Gelelim telafi işine bir yerde mi? Yoksa birkaç yerde mi? Bilemem AMA Gerçekten bir yerlerde telafi olmuş. Bu restoran mı? , bar mı ?Bilemem ama sizlerin dahi kabul etmesi tek gerçek. Gelelim Kırklareli oyunlarına sanki dört bilinmeyenli denklem hadi onuda geçtik sanki atomun bölünmesi oyun yahu oyun hocası var eğitmeni var gören göz var seyirci var varda var bu işlere yıllarını vermiş insanlar var ama emeğe saygı yok tek olması gereken şey yok. saygılar.

 29. Hatalarımız olabilir. Demekki yaptığımız hataları bi yerde telafi etmişizki 1. olmuşuz bu şike yaptığımız anlamına gelmiyo. Üstelik siz nerden biliceksinizki Kırklareli’nin oyunlarını nerde ne yapması gerektiğini siz sadece videodan izlediğiniz şeyleri konuşuyorsunuz. Ama jüriler bunları düşünmüyo kimin nerde durup durmayacağınıda bilmiyorsunuz. Bizde Bursayı bilmiyoruz o yüzden uzatmaya gerek yok.

 30. hayatınız boyunca haketmediğinize inandığınız hiçbirşeyin arkasında durmayın tabiki 1.linize sevineceksiniz haklısınızda…ben 25 yıllık bir halk oyuncuyum ve antrenör üm ekibimi savunmamdaki baş sebep sizin onlardan daha fazla hatalı bi yarışma çıkarmanızdır bunun sonucu olarak ta haklı bir yarışma olsaydı altıparmak 1. olmalıydı.her zaman doğrunun arkasında olun hakkı bilip verene hak herzaman yardım eder

  sevgilerimle

 31. Bize biracılar diyorsunuzdur elbet ama bn sizin böyle bir rakip olduğnuzu bilmiyodum ama öğrendim 😀 Ya tamam birinci olmuşuz çok güzel neden o lafları söyleme ihtiyacı duyuyosun Ben onu anlamadım 😀 Tülay abla tamam Bursa Ekibini koruyorsun tabikide koruycan ama olan olmuş yani artıkın bir anlamı yok …

 32. Kırklareli Ekibinden Biri...

  Bu kadar ağlıycaksanız gelip bizle yüzleşmiycektiniz şimdi yediremeyince torpile 2 biraya dinsize imansıza cevirdiniz cok biloyasanız çıkıp işinizi yapıp hakkınızla 1. olurdunuz 😉

 33. Marmara 1. Ekibin Gururlu Oyuncularından Biri

  Hani diyorum ki artık şu kırklareli ekibine laf yapmayı bıraksanızda herşeyi kabullenseniz. Pardon zaten yarası olan gocunurmuş dimi. Siz gündüzleri 1 saat çalışırken biz gecelere kadar 5 saat çalıştık , siz orda yürürken biz son gücümüzle ayak çektik. Biz hepimiz ekip gücüyle hareket ettik edebimizle durup hiçbir ekibe laf söylemedik. Siz de anca böyle 3-5 bira tartışması yaparsınız. Böylece de seviyenizi belli edersiniz. Nedense biz hiç sizin adınızı duymadık Bursa zeybek ekibi olarak ama siz bizi gidip sorsanız herkes bilir. İşte farkımız da bu zaten. Biz dürüstlüğümüzle büsbütün tahta oturmuşken sizde şikeciler diyerek alt basamaklardan yukarı bakmaya çalışırsınız. Size gelince büyük insan olmuş yetişkin birisiniz burda bizimle laf yarışına giriyosunuz. Onlara akıl vermek yerine sizde onlar gibi akılsız oluyosunuz. Neyse küçüklük bizde kalsın biz edebimizle dururuz büyük,küçük hepimiz. Sizde hala olduğunuz dereceyle şikeciler diye altlara düşmeye devam edersiniz. Evet biz 10-11 Haziran’da Eskişehir’de Kocaeli’de ki gibi gurulu ve onurlu bir şekilde oynuyo olucaz. En azından ordakiler sizden daha anlayışlıdır. O kadar Türkiye Finali geçirdik ama sizin gibi hiçbir emek harcamayıpta 1. olmak için kuduran bir ekip görmedik. He bide dinden söz ediyosunuz ama sizde milletin üstüne şikeci diye iftira atıyosunuz. Her neyse Eskişehir’den sonra o videomuzun altınada bekleriz bu yorumları 😉

 34. Kırklareli Atatürk Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi

  Kırklareli roman havalarıyla ünlü bir şehirdir. Eğer biz baştan sona göbek atsaydık eminim yarışmaya katılmak değil izlemezdiniz. O zamanlarda havada karada 1. olurduk. Sivasta oynanılan oyunlarımızda Kırklareliye ait doğru düzgün roman dansları yoktu. Bizim yaptığımız hareketleri siz yapsaydınız sizde kazanırdınız. Herşey genel provada açıktı. Güçlü bir ekip olduğumuzu sizde biliyordunuz bu yüzden genel provada bizi 2 saat beklediniz. Sonucunda ordan üzülerek ayrıldınız. Kaç yaşında bir kadınsınız gelmiş burda 14-15 yaşındaki oyunculara laf yetiştiriyosun. Sizin yazdıklarınızı kendi eğitmenimize okuttuğumuzda sadece güldü 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Siz gidin buraya oyuncularınız yorum yazsın. Bedeniniz yaşlı ama ruhunuz 5 yaşındaki çocuktan küçük.

 35. sizde bu kadar küçülmüşsünüz işte çocukla çocuk oluyorsunuz. Biz burda sizin pis iftiralarına karşı kendimizi savunduk o 6. olmak zaten sadece 1 kereydi geri kalan derecelere bir bakın isterseniz kimin ne yorum yapması bizim iyi bir ekip olduğumuzu değiştirmez. Sizin pis laflarınıza karşı kendi ekibimizi savunmak en büyük hakkımız. biz 2 biraya 1. olmuşuz hahahah sizde bir büyük açıyordunuz herhalde öncelerde.

 36. o kadar farkındasınızki haksız birinciliğinizin destanlar yazmışsınız masallah bursaya kol sallama diyen sevgili betül en azından batan sona göbek atmıyoruz biz yemeni oyunumuzu bi öğrende oyna bence olsun biz sivasta 3 olduğumuzda siz 6 oldunuz ..farkımız ortada ..ben ve cocuklarım herseyın farkındayız hocamızıda gönülden tebrik eder bizim videomuzun altındaki yprumu okumanızı öneririm türkiye finalini heyecanla bekliyoruz

 37. Marmara bölge 1.leri

  Bu kadar ucuz olmayın. Hakkınız falan yenmedi. Biz size nerdeyse 3 puanla fark attık. Senin içkici dediğin ekip 10-11 Haziranda Marmara Bölgesini temsil edicek. Eğer orda dereceye girersek bu laflarınızın hepsi size teker teker iade olur. Biz bu yorumları bile yaparken grup adına yapıyoruz bilmem anlatabildim mi? Eğer soloda hata olmasaydı en az 4 puan fark olurdu. biz 7 senedir halk oyuncuyuz kimse 1. olduğunda onlara hakaret edip şikeyle suçlamadık belkide iyi niyetimizden dolayı hep 1 adım öndeyiz. Hakemler oyuncu kızların bacaklarına puan vermiyorlar. Siz gidip hakemlere bağırdıysanız,onları suçladıysanız ezildikçe eziliyosunuz. Allah’ın adını ağzınıza alacak en son kişiler siz olmalısınız. İçinizdeki fesatlık sizi cennete götürceğinimi sanıyosunuz? Yanılıyosunuz. Artık kendi videonuzu izleyip hatalarınızı düzeltmeye çalışın. Bizi burda çekiştirmeyin. Zorunuza gidiyo biliyoruz ama yapacak hiçbirşey yok. Bizim kaderimizde hep 1. olmak var. Siz hiç Kemal Gideroğlu’nun sonuncu olan ekibini biliyormusunuz? Bizde bilmiyoruz çünkü öyle birşey yok. Kırklareli’dende jüriler vardı ama en çok yazan onlardı. Artık kabullenin 1.liğimizi. Seneye görüşmek üzere.

 38. Bana bak biz bu kadar yorum yaptık ve sizin gibi ağzımızı bozmadık. Senin de bozmaya hakkın yok . Hahah canım güldürüyorsunuz bizi biz şu ana kadar Türkiye finallerinde hep derecedeydik. Siz çok imanlısınız dimi o yüzden genel prova da gelip bacak show yaptınız. İçkiyle 1. olunsaydı siz zirveden inmezdiniz herhalde hadi canım çok konuşma konuştukça dibe düşme.

 39. haksızlık yapılan ekipten herhangi biri

  içkici şerefsizler biz o kadar çalıştık çabaladık ama siz 2 bira için kul hakkı yediniz ama bu kul hakkı cehennemde sorulsun inşallah.AMİN. 1.olup türkiye finalinde sonuncu olmaktansa 2. olup hakkımla kazandıklarıma şükretmeyi tercih ederim.A….
  NOT:“Allah yolunda üç kez şehit dahi olsan ve üzerinde kul hakkı varsa Cennete giremezsin. Tüm günahların affedilir, Kul Hakkı hariç.”

 40. bursa artık söyliyecek birşey bulamadığının kanatına vardım antrönörünüzün bize yazdığı şike belirtiren laflada küçülmütünüz ama o laftan sonra dahada küçüldünüz siz her kazanamadığınız yarışmada juriyi kandırıp şike var diyosanız ki antürönürüzda dahil halk oyunlarının bilmiyosunuz galiba sayın bursa ? eğer biz şike olduğunu bilsekte ki siz 1. olsaydınız herkez şike oldunu sanırdı ama bizim antrönörümüz size birşey yamazdı çünkü bizde saygı denen birşey var anlatabiliyormuyum sayın burasa ?????

 41. SEVGİLİ BURSA EKBİ :

  Öncelikle bu yorumumu sizi küçümseme olarak algılamayın. ama bizim solo hatalarımızı, hiza bozukluklarımızı görüyorsanız kendi hatalarınızı da bi belirleseydiniz . Sizdeki hatalar , Hiza BOZUKLUKLARI, senkron problemlerine ne demei ?

 42. BEN ve EKİBİM sizin gibi genel provada hava atıp sürekli size bakıp arkanızdan konuşmadık. Birinci olmak için önce biraz çaba göstermek lazım. Bu birinciliğinde hak edene verilmesi gerekliydi . Bu işler BİRAYLA filan olmuyor.Şike yapsaydık emin olun ki 90 ı geçerdik . Biz alnımızın teriyle aldığımız birinciliği siz Bursa ekibine veremezdik. antrönümüzün bize gösterdiği çabayı boşa çıkarmadığımız ve 1. olduğumuz için çok mutluyum. ekip arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum . Haa bu arada Siz DÖRT BİRA alsanız bile 1. olamazdınız 🙂

 43. Kırklareli Atatürk Folklor Ekibi.

  Hahahahah canlarım Bursa ya 🙂 Geçen gün 2(iki,two…) sınıf videomuzu izledim birde sizin yarışma videonuzu,ne de çok benziyormuşuz,biz 2.sınıftayken sizin şimdiki halinize :))))))))))

 44. biz bu şampiyonluğu paramızla değil hakkımızla aldık.bir kere bunu o kafanıza sokun.biz birinci olduk siz ikinci.pardon hatta 3. oldunuz.güzel oynamak bizim elimizde olan birşey değil allah vergisi ne yapıcan.bizim antronrümüz gece gündüz biz bu yerlere gelelim diye uğraştı.bizim döktüğümüz terin siz gramını bile dökmediniz.he hatırlatıyım her kırklarelili çingene değildir.köylü kezban dediniz siz şehirlisinizde çok mu iyi yerlerdesiniz.artık gözünüzü ufak yalanlarla boyamayın 1. yiz işte 1. kabullenin

 45. o kadar ağır geldiki size bizim 1. olmamız bunu kaldıramayıp hala bize bişey yazıp, bize hatalarımızı söyleyip bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorsunuz ama aksine biz birlik olup size her geçen gün 1. liği öğretiyoruz. her geçen gün güçlenip sizi 1 kere daha yeniyoruz. bunu kabullenin artık SİZ 2. BİZ 1. yiz.ha hala bizim şike yaptığımızı düşünüyorsanız çok yanlış düşünüyorusunuz çünkü siz şike daha nedir onu bile bilmiyorsunuz 1. lik gibi .ki hiç bi zamanda bunu öğrenemeyeceksinizçünkü bizi şu ana kadar bölgede kim yendiki siz yeneceksiniz =) haha hayel perestler sizi =)

 46. şampiyon atatürk orta okulu

  o kadar ağır geldiki size bizim 1. olmamız bunu kaldıramayıp hala bize bişey yazıp, bize hatalarımızı söyleyip bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorsunuz ama aksine biz birlik olup size her geçen gün 1. liği öğretiyoruz. her geçen gün güçlenip sizi 1 kere daha yeniyoruz. bunu kabullenin artık SİZ 2. BİZ 1. yiz.ha hala bizim şike yaptığımızı düşünüyorsanız çok yanlış düşünüyorusunuz çünkü siz şike daha nedir onu bile bilmiyorsunuz 1. lik gibi .ki hiç bi zamanda bunu öğrenemeyeceksinizçünkü bizi şu ana kadar bölgede kim yendiki siz yeneceksiniz =) haha hayel perestler sizi =)

 47. Kırklareli Atatürk Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi

  Eğer biz iki birayla 1. olduysak sizde üç bira verip şampiyon olsaydınız. Size yarısma başlamadan önce Kırklarelinin ne kadar güçlü olduğu söylenmedimi? Bize Bursanın güçlü olduğu söylendi ama biz sizi daha genel provada yoksaydık. Tek korkumuz zeybeklerdi. Zeybekle yarışmak her zaman umutsuzluğa yol açılıyodu ama başardık zeybekleri geçmişken sizi geçemememiz mi? Güldüm. Şunu söylemeden geçemicem her kırklarelili çingene değil. Siz kendinizi böyle yaparak düştükçe düşürüyosunuz. Bence bizim videoyu izlemek yerine kendi videonuzu izleyip hatalarınız nerde diye bakın. Biz hayatımız boyunca sadece 1 tane türkiye finali göremedik. Bundan sonra akıllandık. Hee ama üzülmeyin bölge yarışmasına kadar gelip Kırklareliyle yarışmak zaten gurur verici ve başarması zor bir iştir 😉

 48. Kırklareli Halk Oyunları Ekibi

  Biz neredeyse her çalışmamızda sizin hiç terlemediğiniz kadar ter döküyoruz.Çalıştırıcımız ne zorluklarla bu başarılara imza atıyor.Siz oynattığınız iki kolunuzla birincilik bekliyorsunuz ama emeklerimiz de boşa gidemezdi.Biz ekibimize kardeşlerim diyoruz herkes bir bütün hata yapanı ezmiyoruz yolumuza devam ediyoruz.Bu başarılar kolay kazanılmıyor.Neredeyse artık 8 senedir uğraşıyoruz çabalıyoruz.3 sene önce Sivas’a gittik ve 6.olduk.Öyle bir yenilgiden sonra kendimizi toplayıp çok çalıştık her provamızda sanki yarışmaymış gibi oynuyor ve öyle hissettiriyoruz.Hayatlarını halk oyunlarına adamış insanlar duruyorken hakkımızı yiyerek 1.olmayı sizde istemezdiniz bence.Ha eğer hakkımızı yiyip içiniz rahat edicekse şampiyonsunuz ne diyelim ki.Her sene Türkiye finallerine giderek adımızı duyuruyorken bölge finalini bu kadar kolay bırakmayız.Sizi her yenen ekibe şikeci diyorsanız buyrun istediğinizi söyleyebilirsiniz ama herkes ne olduğunu biliyor bunu Thof’un daha önceki yıllardaki yarışmalarına bakarak da görebilirsiniz adımız hep ilk 3 te ve 1.liklerde yerini alıyor.Lisemizin aldığı 1.liklerle de kanıtlamış oluyoruz Kırklareliyi en güzel şekilde temsil etmekte suç oluyormuş.Yarışma videonuzu da izlediğimizde bizden daha çok hiza ve duruş hatalarınızın olduğunu görüyoruz.Size göre biz şikeyle puanımızı yükselttik diyelim ki,peki o zaman sizin puanınızı da mı bilerek düşük verdirttik ? Lütfen biraz vicdanınızla hareket edin.Bir yarışın tek kazananı olur ve o da her zamanki gibi Kırklareli.Yarışmadan önce övünmekle hiçbir yere varılmıyor biz yarışmadan önce sesimizi çıkarmayarak kanıtladık bunu.Tek 1.olduğuna biz çoktan alıştık,sıra size geldi.

 49. Kırklareli Atatürk Folklor Ekibi.

  Sizin orda nasıl derler..biz içkici bir folklör topluluğu(!) olarak deriz ki kedi erişemediği ciğere mundar,bursa erişemediği şampiyonluğa içkiyle hakem oyunu değiştirme dermiş..Neyse söyliceklerim tabiki bu kadar değil ama genel olarak özeti bu 😉 Ben ve ekibim en önemliside antranörümüz bu yarışmaya gerçekten çok çalıştık,çok hazırlandık,hiç bir zaman büyüklenmedik ve rakibimiz kim olursa olsun küçük görmedik ! Siz daha bizi ilk gördüğünüzdeki bakışınızıda hatırlıyorumda nasılda 1.olcağınızdan o kadar emindiniz,şimdi ise gülüyorum ! Sonuçlar açıklandığı saniye yüz ifadenizi ömür boyu unutamam herhalde..Siz bize ne derseniz deyin bizim yerimiz belli ve herkes Kırklareli Atatürk Ortaokulu Folklor ekibinin ne olduğunu,ne kadar dürüst ve başarılı bir ekip olduğunu biliyor,hatta her sene gittiğimiz finallerle adımızı tüm Türkiyeye duyurduk,Bizim onurumuz ve dürüstlüğümüz sizin gibilerin söyledikleriye azalmaz,bunuda böyle bilin ve son bir şey daha benden tavsiye,kazanamadığınız her şeyde hakemlerde ya da yöneticilerde suç ararsanız saygınlık,onur,haysiyet namına hiçbir şeyiniz kalmaaz ve folklör kariyeriniz biter,benden söylemesi hadi görüşürüz 😉

 50. Betül Tezeren

  Demekki önceki 1.liklerinizi 2 birayla sağlıyodunuz yazık size :D. Biz bu 1.liği hakettik. Sizin gibi iki kol sallayıp yürümedik.Sizin yaptıklarınızı biz eğitimini görmeden yapabiliriz.Ama sz anca iki bira lafı yapın. İlk soloda hata olabilir ama ikinci solo kusursuzdu. Siz jürilerin iki biraya gittiğini düşünüyosanız bence halk oyunlarının yanından geçmeyin.

 51. biranızı her zaman içersiniz ama hiç kimseyi torpille 1. yapamassınız. O KADAR !

 52. 2 biraı birincilik alan ekip

 53. figür hataları solo düşüşü çizgi hataları bir gece önce masada bitmiş belli yarışma …….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir