19. Türkiye Halk Dansları ( 2011 VAKSA ) Finali Sonuçları

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 19. su düzenlenen Türkiye Halk Dansları ( Vaksa ) Yarışması grup yarışmalarının ardından finallere gelmişti. Bütün gruplardan puan sırasına göre gelen 5 finalist ekip bu yarışmada boy sergiledi. Finali de yapılan bu güzel ve heyecanlı yarışmanın işte sonuçları:

1- Yedirenk Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği – Mardin Yöresi
2- Tuana Sanat Kulübü – Hakkari Yöresi
3- İzmir Konak Halk Eğitim Merkezi – İzmir Yöresi
4- Denizli Ekin Kültür Sanat Merkezi – Denizli Yöresi
5- İstanbul Çağdaş Turizm Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği – Tokat Yöresi

Bütün ekiplerimizi kutluyoruz..

Buna da bak

2018 THOF Gençler Türkiye Şampiyonası Sonuçları

2018 THOF Gençler Şampiyonası Sonuçları ve Videoları

2018 Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Gençler Türkiye Şampiyonası 13-15 Temmuz 2018 tarihinde Artvin’de düzenlenmiştir. Yarışmaya …

30 yorumlar

 1. ferdi konur .silivri

  alan almış kupasını kalana ne fayda kardeşherkeze hayırlı olsun bakalım önümüzdeki seneye

 2. kuleva))))mesaj alındı da melihin dediği gibi tahrik var.kapılmayalım diyoruz ama bazan öyle ince hakaretler varki…siz de buna bi dur deseniz??

 3. Ha bu arada sayin site sahibi kuleva bey. Sadece kufur hakaret anlamina gelmiyor. İnceden inceye hakaret edenleri de gorup yorumlarini silmeniz gerekir diye dusunuyorum. Tabi ki herkes ozgur yorum yapmakta ama demoklesin kilici siz iseniz burada bu zeki arkadaslara da musaade etmezsiniz sanirim. Cunku son yorumunuzdan onlardan zeki biri oldugunuzu goruyorum. Bizden de sevgi ve saygilar. Hep soyliycem unutuyorum Ellerinize saglik bu guzel site icin

 4. Hah agzina saglik site sahibi. Ben de tam bunlari diyecektim 🙂 ya abicigim fener sampiyon olmus siz sampiyon olmussunuz bos verin ya kim yazmis falan, zaten akraniniz olsa yazar ismini cismini. Akran derken sadece yasi kast etmiyorum yas, meslek, toplumsal konum vs. Ayrica siteye erisim seklinin degil camianizin insan profilinin degismesi lazim nolcakki yanar donerlerin yuzdesi fazla olmaya devam ettikce adam sahte isimle bile uye olur zor bir sey degil ki zor olan adam gibi adam olmak Dolayisiyla bitirin artik bu muhabbeti enerjinizi guzel projelere saklayin. Hatta biz bu birinciligi disarda bir kac kez daha kutluyalim 🙂

 5. sayın site yöneticileri:buraya yorum yazma işini herkes gerçek kimliği ile yazsın;!! sizin yüzünüzden gereksiz adamların ağzında sakız oluyoruz.sanki çok özel yorum yapıyoz da herkes rumuzla konuşuyo.yap dediğimi,delikanlı olan yazsın,yorumlar da,site de seviye kazansın.bu haliyle hiç ciddi değil.burası çoluk çocuk dolu!!!

  • Sayın Tuncay Okyar..
   Öncelikle insanları belirle şeylere zorlamanın alemi yok. Usluplu olduktan sonra insanlar istediği yorumu yapabilir..
   Kaldı ki bizim memleketimizde birşey yapan herkes hakkında yorumlar yapılır. Doğru veya yanlış. Bilirsiniz ki meyve veren ağaç taşlanır diye de bir atasözümüz vardır..
   Siz kendinizi bildikten sonra birilerinin yaptığı yorumların size dokunmaması gerekiyor. Birileri sizlerin veya sizin ekipleriniz hakkında konuşuyor olması ortaya birşey koyduğunuzun kanıtıdır. .

   Bilmiyorum ne kadardır internet ortamındasınız ancak internet ortamında delikanlılık beklemeyin..

   Saygılarımla..

 6. Cihangir KILIÇ

  ahmet sen anca buraya yazar sonra okur okur kendin inanırsın yazdıklarına… birisi de adını soyadını yazsın buraya.. Efelik Mertliktir yahu… Delikanlı olun biraz.. alptuğ, eyüp, sertuğ azıcık delikanlı olun kimin nesisiniz yazın bakalım.. ama nerde siz de yürek..

 7. çok eğlenceliymiş bu site yaaaa 🙂
  neyse
  dın dın dın dın…haaaahhhhhhhh 🙂

 8. Sayın Site Yetkilileri;
  Öncelikle,sitenizde yorum yapanların yorum yapıyorum derken Yedi Renk’i şahsımı ve onurumu küçük düşürücü suçlamalara devam etmesi halinde yasal haklarımı kullanacağımı belirtmek isterim.Yorum yapanlar Yedi Renk’in ortaya koyduğu perfonması veya sunuşu beğenmiyebilirler.Ancak beğenmemeleri onlara hakaret etme ve suçlamalarda bulunma hakkı vermez.Eğer açık isimlerini yazmış olsalardı onları muhatap kabul edip bu satırları onlara da yazardım.İsmini açıklama cesaretinde olmayan insanları ciddiye almam.Ancak ifade ettikleri suçlamalar yalnızca beni ve yedi Renk’i değil yarışmayı düzenleyen ve değerlendiren insanları da içermektedir.Her onurlu vatandaş gibi bende onurumu rencide eden yorumların sahiplerine özür dilemedikleri taktirde yasal haklarımı kullanarak cevap vereceğimi belirtir çalışmalarınızda başarılar dilerim.
  Suat İnce

 9. Sayın Site Yetkilileri;
  Öncelikle,sitenizde yorum yapanların yorum yapıyorum derken Yedi Renk’i şahsımı ve onurumu küçük düşürücü suçlamalara devam etmesi halinde yasal haklarımı kullanacağımı belirtmek isterim.Yorum yapanlar Yedi Renk’in ortaya koyduğu perfonması veya sunuşu beğenmiyebilirler.Ancak beğenmemeleri onlara hakaret etme ve suçlamalarda bulunma hakkı vermez.Eğer açık isimlerini yazmış olsalardı onları muhatap kabul edip bu satırları onlara da yazardım.İsmini açıklama cesaretinde olmayan insanları ciddiye almam.Ancak ifade ettikleri suçlamalar yalnızca beni ve yedi Renk’i değil yarışmayı düzenleyen ve değerlendiren insanları da içermektedir.Her onurlu vatandaş gibi bende onurumu rencide eden yorumların sahiplerine özür dilemedikleri taktirde yasal haklarımı kullanarak cevap vereceğimi belirtir çalışmalarınızda başarılar
  Suat İnce

 10. herkes yedirenkin bu seneki şampiyonluk sebebini biliyor. biletini aldıkları 20. yıl vaksada göstersinler kendilerini bakalım orda da ‘en iyi’ olabilecekler mi? bu senenin sıralamasında ancak 3 veya 4 olurlardı. gerçi geçen yıl da nasıl 2. oldukları şaibeli. bu sene en iyi iki ekip tuana ve ekin idi tartışmasız. 5.nin de istanbulçağdaş olacağı belliydi. 3-4 de konak ve mardinin asıl yerleri.

 11. YAZIK… oturduğun yerden takma isimle sallamak ne kadar kolay değilmi eyüp? halk oyunlarımızı bu kadar seviyosan bişeyler üret ömrünü üretime harcamış insanlara ve senin hayal edemeyeceğin kadar emek döken kurumlara çamur atma…

 12. Cihangir KILIÇ

  Alptuğ bey,

  “yedirenkte pardon küçükçekmece belediyesinde” derken neyi ima etmeye çalıştınız? Burada sizi rahatsız eden unsur nedir? Sahneyle ilgili herkesin görüşü kendine de burayı merak ettim.
  Teşekkürler…

 13. eyüp yada her kimsen:ben de konuşayımmı??tezer ve melih in dedikleri yetermi???terbiyesizlik yapma!!!!!!

 14. haa Eklemek isterimki Tuana ile bir bağım bulunmamaktadır 🙂 Arkadaş yazmış son 5 yıl finalde geçen yılın 2.cisi diye..Tuana’da kurulduğu yıldan beri 8 yıldır bütün finallerde bulundu,2004-2006-2007 1. , 2005 2. olmuştur..

 15. Tezer ve Melih hocalarıma saygılar sunuyorum,1.likleri için tebrikler..

  Zigoş nickli kişiyede cevap yazmak isterdim,ama seviyem müsaade etmiyor cevap vermeye..Yaşın kaçtır bilmiyorum ama Vaksa’nın bütün tarihini görmüş geçirmiş biri olarak yazıyorum sana bunları..Yazdıklarım benim görüşüm,beni bağlar..Benim bildiğim bu yöndedir..Melih hocamda dile getirmiş kendi görüşünü..Sonuçlar ortada zaten..Bu saatten sonra ne dense boş 😉 seneye Vaksa’da tekrar görüşmek üzere..

 16. SON KEZ BURAYA BİR ŞEY YAZMAK İSTİYORUM BUNDAN SONRADA HİÇ BİR ŞEKİLDE YAZMAYACAGIM YEDİRENK SON 5 YILDIR SÜREKLİ FİNALE KALARAK İSTİKRARINI İSPAT ETMİŞ BİR DERNEKTİR VE KAÇINCI OLURSA OLSUN BİR SAAT SONRA VİDEOSUNU HEMEN YÜKLEMİŞ VE İNSANLARIN SEYRETMESİNE YARDIMCI OLMUŞTUR.FİNALDE YARIŞAN 5 GRUBUN VERDİGİ EMEKLERİNE SAYGI DUYUYORUZ HEPSİNİ TEBRİK EDİYORUZ SAYGILARIMLA.

 17. hoca sakin :))) keyfini çıkarın birinciliğin…
  güzel şeylerden konuşalım artık..
  Beşiktaş, rakı, balık, o enfes muhabbetiniz :))

 18. BURDA BAŞKA İSİMLERLE İNSANLARA HAKARET EDECEK KADAR KÜÇÜLMEYİN ADAM GİBİ İSMİNİZİ ADRESİNİZİ TELEFONUNUZU YAZIN SUAT İNCE İSMİNİ SAKIN AGZINIZA ALMAYIN O İNSAN YARIŞMALRDA KENDİNİ İSPATLAYACAK BİRİ DEGİLDİR. BEN YEDİRENK DERNEGİ BAŞKANIYIM YARIŞMA OLDU BİTTİ EYÜP TAKMA İSİMLİ SAHIŞ EGER BİRAZ İNSANLAIKTAN NASİBİNİ ALDIN İSE BURAYA KİMİN BORAZANCILIGINI YAPTIGINI YAZ HERKES BİLSİN

 19. Ayrıca şunu da ekleyeyim ;
  yarışma başlamadan önce de,galadan sonra da birincim TUANA ikincim KONAK yada YEDİRENK sonuncum ÇAĞDAŞ yada EKİN idi.
  hala da benzer düşünüyorum ve bunu o akşam öncesi sonrası hep söylediğim ve buna herkes şahittir.
  Çok göreceli bir şey halk oyunlarını değerlendirmek ve son yıllardaki VAKSA sonuçları hakkında herkes farklı düşünüyor. Aslında böyle bir yarışmanın kriterlerini eline alıp okumayan insanlar çoğunlukta olunca bu farklılığı normal karşılıyorum ama yeter artık biraz TAHAMMÜL ve SEVGİ birbirinize, hiç mi düzelmeyecek bu camia.

  NOT: Konak muhteşem bir performans sergiledi ama bu yarışmanın ekibi değil, başka her yarışmada birinciliği zorlar ama burda format farklı maalesef.
  EKİN de keşke geçen sene hayranlıkla izlediğim H.E.M.lerde yaptığı güzel kurguyu bozmadan biraz elleri kolları ve adımları temizlese gelse imiş birinciliğin en büyük adayı/adayım olurdu.

 20. Sevgili Eyüp;
  “yıllarını vermis bır halk emektarı olarak sızın gecmısınıze leke dusurulecek bu oyuna ıhtıyac duymanız bıle bır hata.” demişsin, fikrine saygım var ama halk emektarı dediğin adama
  “su bır gercekkı yarısmayı ızleyen bırı olarak ısmınızı hic haketmedınızı dusunuyorum” demişsin. Vay be, bir yarışma izleyip bir adamın bütün geçmişini(hatta senin kalbindeki güzel yerini bile) yerle bir etmişsin. Objektifliğini kaybetmen bir yana buna tek bir sözüm olur bu kadarı VİCDANSIZLIK ve GADDARLIK.
  “tarıh hakettınızı sandınız 1.cılınızle degıl masa oyunda oynanan oyunla aldınız 1.liği konusacaktır” demişsin valla sen bu istihbaratı alabiliyorsan sen de o çamura bir yerden parmaklarının ucunu bile olsa batırmışsın diyebilirim. Ayrıca bu bir gerçekse ve benim pederim ve ustam bu işi yaptıysa millet diğer yarışmalarda 5i ile zor baş ederken hepsi ayrı telden çalan 10 tane jüriyi bu şekilde etkileyebildi yada kandırdıysa ancak helal olsun derim ki aslında hiç tasvip etmediğim şeyler bunlar ama ben en azından sizin kadar İNSAFSIZ değilim.
  “ama megersem koskocaman bır hiçmıssınız.saygılarımla” demişsin ki “hiç” dediğin adama saygılarını sunmak ya hakikaten dengeni kaybettiğini bipolar olduğunu gösterir, yada samimiyetsiz bir saygı ifadesiyle lafını sonlandıracak kadar alaycı, çirkin bir üslupla kendini ifade etmekten çekinmediğini ne olduğunu saklamadığını.

  Üzüntünün ve hayal kırıklığının insanları pervasızca konuşturabileceğine hayatım boyunca defalarca şahit oldum ve bunu hep anlayışla karşıladım. Ama sen dengeyi kaybetmiş, kendinle çelişmiş ve aslında terbiyeli bir halk oyunları sevdalısı olduğuna inanmak istesem bile bu hayal kırıklığıyla büyük terbiyesizlik etmişsin. Lütfen yazdıklarıma kızmadan önce kendi yazdıklarını bir de bu gözle oku ve aslında böyle biri olmadığını, hayal kırıklığının sana bunları yazdırdığını sana ve içindeki güzelliğe inanmak isteyen bir insan olarak bana ispatla lütfen. Çünkü halk oyunlarını bu gibi şeyler ve bunu yapan insancıklar yüzünden bıraktım. Eğer sen de böyleysen asıl sen bir “hiç”sin ve şunu unutma Suat İNCE yer döv söv o bildiğini yapar senelerdir ve kızmaz sanada başkasına da. kervan yürür devam eder. Ayrıca jüriye kızsan da aynı şey geçerli amaaaaaa HAK ADALET TİMSALİ OLAYIM DERKEN şu halk oyunları camiasında hergün hızla azalan güzellikleri yaşayan ve yaşatan Yedirenk ailesine HAKSIZLIK etme.
  SEVGİ VE SAYGILARIMLA SENİ KUCAKLARIM

 21. http://www.youtube.com/watch?v=-j5gLOmO6yA TUANA 2004 HAKKARİ
  2011 den ne farkı var?

 22. arkadaşlar öncelikle yarışmaya izlemeye gelenlerin vaksanın ne istediğini bilmesi gerekmekteydi ama yedirenk i 4. sıraya koyan arkadaşa söylüyorum gitsin meb ekiplerini izlesin vaksadan bi bok anlamadığı gayet ortada. Tuanaya gelecek olursak hemen youtube a tuana 2007 yazın hiçbir fark olmadığını göreceksiniz.5 seneden beri finale çıkan, geçen sene 2. olan derneğimi çekemiyosunuz bence arkanıza yaslanaın Yedirenk 2011 i izleyin… başka birşey demeye gerek yok!

 23. bu yedirengi kimse sevmiyor yaw.. hiç anlamıyorlar zaten bu işten.. hatta bir tek onlar anlamıyorlar… geriye kalan herkes özellikle zeybekçiler çok iyi biliyor bu işi… zırvalamayın favori 2 tane grup vardı tuana ve küçükçekmece belediyesinin sponsor olduğu yedirenk. denizlili gençler önemli bir iş başardılar finale kalarak, çağdaş ve konak zaten deneyimli gruplar.. kim neyin ne olduğunu biliyor gidin başka yerde masturbasyon yapın mesela banyonuzda!

 24. yarışma bitti sonuçlar belli oldu artık tartışmanın pek bi anlamı yok sanırım. ben tarafsz bi izleyici olarak geldim iki gün de yarışmayı izledim denizli ve yedirenk in kapışacağını düşünüyordum ama denizliye haksızlık oldu. hakkari yöresi ile sahneye çıkan ekip daha önce yapılmış bişeyi sahneye koydu ayrıca kızların halay oynaması tam bir fiyaskoydu ilkkez böyle bir halay figürü gördüm.aayrıca kızlar genel olarak arkada fon daydı 2.liği asla haketmediler. ekin grubu çok iyiydi özlelikle kostimler. mardin de yapılan hatalar vardı ama genel olarak bakıldğnda her ekipte hata vardı. kurgulama müzkler kız kostümleri ve solistler gerçekten harikaydı.çok fazla risk alınmış zor haraketler vardı bu yüzden yedirengin hakederek aldığını düşünüyorum.

 25. Tuanamı Anadolu Ateşi gibiydi?Hakkari yöresi oyunlarını hiç izlemediniz galiba :)Sahne şovu anlamında Denizli açık ara öndeydi..sahne şovu vardıda biz izleyenler olarak mı göremedik yedirenkte pardon küçükçekmece belediyesinde..Benim sıralamam 1-Tuana , 2-İzmir , 3-Denizli ,4-Küçükçekmece Bld. 5-İstanbul Çağdaş şeklindeydi..Herkesin vicdanına bırakıyorum tabi sonuçları,ama gerçekten şaşırtıcı sonuçlar..

 26. arkadaslar vaksa her yarısma gibi değil yani sakın meb yada federasyon yarısmalarıyla karıstırmayın..sahne showu daha çok ön planda.ha diyeceksınız o zaman denizli 1 olmalıydı evet yaptıkları show guzeldı ama bı dagınıklık wardı ekıpte..bence yedirenk haketti sadece yarısmaya oynamadılar sahne showununda tam anlamıyla hakkını verdiler.tuana anadolu ateşi gibiydi bi farkı yoktu konakta gecen senelerdekı 1.olan zeybekler kadar iyi değildi çağdaş zaten herşeyin bilincinde geldi.orda olsaydınız izleseydiniz dediklerimi daha iyi anlıcaktınız…

 27. hiçbir ekiple alakam yoktur ya tuana ya yedirenkti birinci zaten ikisi paylaştı ilk ikiyi mantıklı bi sonuç zevkli bi yarışmaydı tüm gruplara tebrikler…

 28. suat ince sana tesekkurler,halk danslarına ısmın gibi bir hatıra bıraktın. yedirenk mardin yöresiyke okadar kötuydukı bırak tuanayı, izmir ve denizli ekiplerıni gecmesı bıle mucızedır. yıllarını vermis bır halk emektarı olarak sızın gecmısınıze leke dusurulecek bu oyuna ıhtıyac duymanız bıle bır hata. tarıh hakettınızı sandınız 1.cılınızle degıl masa oyunda oynanan oyunla aldınız 1.liği konusacaktır ama su bır gercekkı yarısmayı ızleyen bırı olarak ısmınızı hic haketmedınızı dusunuyorum megersem koskocaman bır hiçmıssınız.saygılarımla

 29. hatalara rağmen yedirenk o kadar basit hatalar o kadar amatörce hatalar vardı ki ,çizgi hataları.. bunlara rağmen 1.liğe anlam vermiyorum.bence 1.liği tuana hak ediyordu veya ona en yakın ekip izmir konak benim izlemekden zevk aldığım 2 ekip vardı.çok fazlasıyla hak yendi tabikide

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir