Ana Sayfa / Yarışma / 2013 THOF İstanbul İl Yarışması Sonuçları ve Videoları

2013 THOF İstanbul İl Yarışması Sonuçları ve Videoları

2013 yılı Türkiye Halk Oyunları Federasyonu İstanbul İl Yarışması 02 Mart 2013 Cumartesi günü başladı ve 03 Mart 2013 Pazar günü devam edecektir.. Yarışma kategoriler şeklinde düzenlendi. Cumartesi günü geleneksel düzenlemesiz (geleneksel) dalından Halaylar, Horonlar ve Zeybekler grubu düzenlenmiştir. Pazar günü ise diğerleri ve geleneksel düzenlemeli (stilize) dal düzenlenecektir. Aşağıda sonuçları bulabilirsiniz.

2013 Türkiye Halk Oyunları Federasyonu İstanbul İl Yarışması Sonuçları ( Cumartesi )

Sonuçlar sahneye çıkış sırasına göre verilecektir.

Halaylar Kategorisi
Minikler

1- Lütfi Banat Gençlik ve Spor Kulübü – Bitlis Yöresi – 85.20 ( İkinci )
2- Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü – Van Yöresi – 80.50 ( Üçüncü )
3- BAHA Gençlik ve Spor Kulübü – Kilis Yöresi – 87.80 ( Birinci )

Büyükler
1- Kemaliye ( Eğin ) Folklor Turizm Gençlik ve Spor Kulübü – Erzincan (Eğin) Yöresi – 85.00
2- Haydarpaşa Folklor Eğitim Merkezi ( HAYFEM ) Gençlik ve Spor Kulübü – Van Yöresi – 83.30
3- Anadolu Geleneksel Halk Oyunları Derneği Spor Kulübü – Şanlıurfa Yöresi – 90.00 ( İkinci )
4- Gökmeydan Gençlik ve Spor Kulübü – Bitlis Yöresi – 91.80 ( Birinci )
5- EFTUD Gençlik ve Spor Kulübü – Elazığ Yöresi – 83.40
6- Kağıthane Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü – Van Yöresi – 88.80
7- Sultangazi Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü – Bitlis Yöresi – 88.00
8- HOYAT Gençlik ve Spor Kulübü – Bitlis Yöresi – 89.. ( Üçüncü )

Horonlar Kategorisi
Minikler

1- Üsküdar Folklor ( ÜFTÜDER ) Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 76.60
2- Şişli Kültür Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 79.00
3- Avrasya Folklor Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 87.00 ( İkinci )
4- Anatolya Turkuaz Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 84.50 ( Üçüncü )
5- Yenibosna Doğu Sanayi İÖO Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 89.60 ( Birinci )

Yıldızlar
1- Beşiktaş Belediyesi Oyun Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 82.00 ( Üçüncü )
2- Anatolya Turkaz Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 85.20 ( Birinci )
3- Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 84.40 ( İkinci )

Gençler
1- Üsküdar İMKB Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 85.80
2- Bahçeşehir Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 88.40
3- Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 79.00
4- Üsküdar Belediyesi Folklor Turizm ( ÜFTUD ) Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 89.40 ( Birinci )
5- Yurdum Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 88.40

Büyükler
1- Bahçeşehir Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 87.80
2- Yeditepe Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 87.20
3- İstanbul Folklor Birliği Gençlik ve Spor Kulübü – Artvin Yöresi – 85.40
4- Yeditepe Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 87.80
5- Anatolya Turkuaz Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 82.90
6- Üsküdar Belediyesi Folklor Turizm ( ÜFTUD ) Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 90.00 ( Birinci )
7- Pendik Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü – Trabzon Yöresi – 89.60 ( İkinci )

Zeybekler Kategorisi
Büyükler

1- Bahçeşehir Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 85.20 ( İkinci )
2- Horomi Gençlik ve Spor Kulübü – İzmir Yöresi – 88.20 ( Birinci )
3- Tozluyollar Gençlik ve Spor Kulübü – Muğla Yöresi – 82.00 ( Üçüncü )

Pazar Günü Olan Yarışma Sonuçlarına 2. Sayfadan Ulaşabilirsiniz..

Eğer video çalışmıyorsa veya yazıyla ilgili şikayetiniz varsa buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz.

Buna da bak

2016 THOF Grup Merkezleri ve Katılacak İller

2016 THOF Grup Merkezleri ve Katılacak İller

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ( THOF ) 2016 yılı faaliyet programına göre yapacağı yarışmaların grup …